V Krásné Studánce hořela restaurace

Požár restaurace U Medvěda v Krásné Studánce u Liberce byl zpozorován a ohlášen na linku 112 ve 12:41 hodin. Do Hejnické ulice tak vyrazilo pět jednotek hasičů s šesti cisternovými vozy a výškovou technikou. K požáru vyjeli i vyšetřovatelé příčin vzniku požáru z ÚO Liberec.

Hoří střešní krytina a izolace v podkroví budovy. Zásah je veden dvěma útočnými vodními proudy. Hasiči rozebírají konstrukce a snaží se požár zastavit. Po 30 minutách hlásí velitel zásahu operačnímu středisku lokalizaci (13:20 hodin). Požár se dál nešíří. Jednotky ovšem stále pracují na likvidaci. Rozebírají konstrukce, odvětrávají objekt a pomocí dovezené termokamery dohledávají skrytá ohniska.

Všichni hosté naštěstí restauraci opustili před příjezdem jednotek požární ochrany.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.