Search
Close this search box.

V Kolíně vzniknou dobíjecí stanice pro elektromobily

Kolínská radnice pronajme společnosti ČEZ pozemek pro instalaci a provoz nabíjecích stanic pro elektromobily, a to v rámci investiční akce Výstavba dopravního terminálu Kolín. „Pro město nepůjde o finanční zátěž, elektrostanice vybuduje firma ČEZ a zařadí je do sítě elektromobility v rámci České republiky. Považujeme to za věc, která třeba v tuto chvíli ještě není tolik aktuální, ale myslíme si, že během deseti patnácti let bude zásadně aktuální a elektromobilů bude výrazně přibývat,“ sdělil starosta Vít Rakušan.
Uvedl také, že původně město uvažovalo, že by si stanice vybudovalo samo. Nicméně budování elektrostanic má ČEZ jako jednu ze svých priorit a proto prý bylo pro město výhodnější (i finančně) domluvit se s firmou ČEZ na nějaké formě pronájmu městského pozemku. Nabíjecí stanice budou instalovány na novém parkovišti pro osobní automobily před autobusovým nádražím přístupného z komunikace Dukelských hrdinů tak, aby bylo možné současně pomocí rychlonabíjení nabít čtyři elektromobily.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient