Search
Close this search box.

V Kladně vyšachovali vítěznou stranu. Přednost dostal Okamura

Stávající primátor Milan Volf, který je lídrem vítězného hnutí Volba pro Kladno v právěch skončených komunálních volbách, je hodně naštvaný. Představitelé ostatních stran či hnutí, které se dostaly do zastupitelstva, se včera dohodli na koalici, v které bude chybět vítězná strana. „Lidé v Kladně jasně řekli, kdo má být primátor, když nám dali 34 procent hlasů. Jenomže Dan Jiránek chtěl být hlava nehlava primátor. Tohle všechno bylo domluvené předem,“ naráží Volf na Dana Jiránka z ODS, který by měl být primátorem. Tito dva pánové už dříve v zastupitelstvu měli právě časté rozepře.

ODS získala ve volbách 20%, hnutí Kladeňáci 13,5%, ANO 12% a SPD 5,5%. Tyto čtyři subjekty by právě měly tvořit novou koalici v Kladně. Hlavním důvodem vyšachování Volby pro Kladno je nespokojenost s jejím dosavadním řízením města. „Významným důvodem byl zásadní nesouhlas s řadou vážných rozhodnutí prosazených v poslední době na sílu dosavadním primátorem,“ náražel místopředseda ODS Martin Kupka např. na prodej městských pozemků krátce před volbami.

Nová koalice by ráda měla více transparentní hospodaření města a uvažuje o zrušení heren na území města. Při včerejším jednání se také strany shodly na investování do silnic, chodníků, silnic, sportovišť či parkovacích míst.

Pokud nedojde k nějaké nenadálé změně, tak pro Okamurovu SPD to bude velké vítězství být součastí koalice. I z toho důvodu, že Kladno je jediným středočeským městem, kam se toto, pro většinu kontroverzní, hnutí dostalo do zastupitelstva.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient