V Bílině probíhá výstava mladých výtvarníků

Žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Gustava Waltera v Bílině vystavují své obrazy ve Výstavní síni U Kostela. Stěny zaplnili především portréty, výstava nese název Kreslíme očima. “Důležité je osmdesát procent času se dívat na model a jen dvacet procent na papír. Na papíře si totiž mohou malíři vymýšlet, ale když sledují model, tak pronikají do jeho podoby,” uvedl učitel Miroslav Mužík.

Vyzkoušet si nakreslit portrét či jiný obraz mohli všichni návštěvníci vernisáže výstavy, byl pro ně připravený workshop. Toho využily zejména děti a v průběhu zahájení vernisáže vzniklo hned několik zajímavých obrazů. Součástí workshopu byla také ukázka kresby portrétu živého modelu, jak vzniká tvář na papíře ukazovaly dvě žákyně.
K vidění však byly i obrazy přírody, zátiší, zvířat a podobně. Nejčastější technikou byla kresba a malba. “Mezi kresbou a malbou je velký rozdíl, kresba je lineární čára a malba je práce s barvou, se skvrnou,” vysvětlil učitel.
Výstava potrvá do 3. června a je zároveň doprovodným programem při celostátním happeningu ZUŠ Open, který se v Bílině koná 24. května na Žižkově náměstí. Akce nese podtitul Hudba zní celým náměstím aneb hudební toulky Bílinou, program bude věnovaný 1025. výročí od první písemné zmínky o Bílině. Od 16 hodin se představí bílinští hudebníci, tanečníci i výtvarníci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.