Ukradení dubu se muži příliš nevyplatilo, hrozí mu basa

Na problémy si zadělal 43letý muž, který před několika dny v lese u Bíliny pokácel vzrostlý dub. Strom s průměrem kmene kolem půl metru na místě nařezal a nakládal do dodávky, dřevem se ale neohřeje, protože ho na místě chytili policisté. Vlastníkovi lesa způsobil škodu osm tisíc korun, kromě přečinu krádeže se bude zodpovídat i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Do lesa totiž přijel autem, i když má soudem uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel až do konce roku 2020. Pokud bude uznán vinným, mohl by ho soudce poslat až na dva roky do vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!