U bývalé restaurace Družba se konala pietní akce

V sobotu 24. února se u bývalé restaurace Družba konala pietní vzpomínka. Představitelé města zde zapálili svíčky a položili květiny na památku obětí tragické události, která se tady odehrála před třemi lety. Událost, která se nesmazatelně zapsala černým písmem do života celého města, symbolizuje travnatý ovál podle návrhu architekta Petra Brožka. Zatravněný ovál s několika stromy protíná plechová cesta spojující přechod pro chodce s budovou. Cesta do zvýšeného terénu vytváří zářez, který symbolizuje jizvu a výraznou ztrátu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.