Telnice v lize vede, blanenští florbalisté jsou druzí

V sobotu 17. února zavítal A-tým blanenských florbalistů do Brna, kde ve sportovní hale VUT odehrál zápasy se Sokolem Adamov a Orlem Telnice.

Sestava FBK Atlas Blansko:
Kapoun Radim – Marek Jakub, Koupý Leoš, Müller Petr, Forbelský František, Crla Patrik, Tesař Martin – Čípek Ondřej, Hoch Pavel, Charvát Pavel, Borek Šimon, Fedra František, Fedra Jakub, Hatala Martin, Žilka Daniel, Kšica Jan, Matoušek David

FBC Sokol Adamov – FBK Atlas Blansko

Zápas v devět hodin proti Adamovu měl být pouze lehkým rozcvičením před ostrým mačem s vedoucí Telnicí, ovšem i Adamov umí silného soupeře potrápit. Tuto sezónu se o tom již přesvědčila právě Telnice, když Adamovu na podzim podlehla překvapivě 2:3.
Jakmile utkání začalo, nic nenasvědčovalo tomu, že by se dal předpokládat podobný senzační výsledek. Blansko s přehledem kontrovalo hru, míček mělo většinu času ve svém držení a Adamov se pouze srdnatě bránil. To Sokolům však stačilo. Atlas nevyužil ani jednu ze svých šancí, a když během čtyřminutové přesilovky trefili blanenští pouze tyčku branky výtečně chytajícího Tomáška, skončila první třetina bez branek.
V následujících patnácti minutách se scénář prvního dějství opakoval. Na hráčích Atlasu však již byla znát drobná nervozita ze stále se prohlubující střelecké mizérie. Konečně se v sedmé minutě podařilo vstřelit gól, ovšem do sítě, kterou hájil Radim Kapoun a šťastným střelcem byl adamovský Buchta. O čtyři minuty později se Sokoli prosadili ještě jednou, když první blanenská formace laxně přistoupila k bránění adamovských střelců.
Třetí část zápasu tak začínala za nelichotivého stavu 0:2 z pohledu Blanska a úkol zněl jasně: vstřelit co nejdříve kontaktní branku. A to se podařilo na výbornou. Jakub Fedra se postavil proti svému soupeři při vhazování a sedm vteřin po úvodním hvizdu zasunul míček lišácky pod přesouvajícího se Tomáška. Odpověď Adamova na sebe však nenechala dlouho čekat. Už za dvě minuty činil rozdíl skóre opět dva góly zásluhou Petra Chalupy. Ačkoli se Blansko nevzdávalo a Pavel Charvát v jedenácté minutě z přesilové hry snížil přesnou střelou k tyči na 2:3, další gól už Atlas nepřidal a připsal si tak třetí porážku v sezóně. Obdobně jako Telnice před několika měsíci prohrál s Adamovem a postupové první místo se mu opět vzdálilo.

FBK Atlas Blansko – FK Orel Telnice B
Oproštěn od stresu kolem postupové matematiky se tým v černožluté kombinaci postavil podruhé v sezóně lídrovi tabulky z jihomoravské Telnice. Před měsícem v Blansku spolu tyto dva celky odehrály vypjatou, divácky atraktivní bitvu, která ale pro blanenské borce skončila nešťastnou porážkou 4:6, a tak měl Atlas co oplácet.
Technicky a celkově florbalově vyspělá Telnice nastoupila do zápasu v podobné sestavě jako v Blansku, ale na jejích hráčích bylo patrné, že se dnes nepotkali s takovou formou jako před měsícem ve vzpomínaném duelu. Přesto se první ujali vedení právě telničtí, když v osmé minutě propálili Kapouna střežícího blanenskou klec. Těsně před přestávkou se ovšem povedlo vyrovnat Martinu Hatalovi, který skvěle zužitkoval nabídku Františka Forbelského.
Hned v první minutě druhé třetiny se Blansko ujalo vedení. Radim Kapoun svým výhozem poslal do brejku Pavla Hocha, který vykoupal Hoška v telnické bráně jako v Tichém oceánu. Vyrovnání se Jihomoravané dočkali o šest minut později, kdy využili početní výhodu při vyloučení Daniela Žilky. Poté se ale přihlásil o slovo opět Pavel Hoch, který v zápase našel vyhaslou jiskru z minulých sezón. Ondřej Čípek mu poslal nahrávku do dobré pozice z úhlu před bránou, Pavel si kličkou pohrál s brankářem Telnice jako kočka s klubíčkem vlny a poslal mu do sítě srdečný pozdrav. 3:2 pro Blansko.
V poslední části se Telnice snažila zvrátit výsledek na svou stranu, stejně jako v zápase v Blansku, ale Atlas tentokrát už nebyl tak nervózní a Telnice zase ne tolik přesná. Ve třetí minutě ještě ke všemu dokázal Jakub Fedra využít při početní převaze zaváhání telnické obrany a dovezl míček zpoza brány až do odkryté sítě. Atlas hrál disciplinovaně, poctivě bránil, obětavě blokoval střely a v útoku držel míček daleko na dostřel Kapounovy svatyně. Dvě minuty před koncem ještě přidal pátý gól Jan Kšica a zdálo se, že je vymalováno. Orli pak dostali ještě příležitost trestného střílení, když Jakub Marek hasil na poslední chvíli závar před bránou hrou v brankovišti, ale ani následný gól z tohoto nájezdu už Blansko nerozhodil a Atlas tak zpečetil svou odplatu, když vyhrál po zásluze 5:3.

Blanenští muži zůstávají v tabulce Jihomoravské ligy na druhém místě tři body za vedoucí Telnicí. Do konce sezóny zbývají ještě čtyři zápasy a Atlasu nezbývá než doufat v případné zaváhání vedoucího mužstva.