Sršni udrželi domácí neporazitelnost, přehráli plzeňskou Lokomotivu

(Aktualizováno před )

V 6.kole prvoligové soutěže přivítali Sršni na své palubovce tým Plzně. Oba týmy počítaly ve svých sestavách ztráty a tak se čekalo které družstvo se s tím vypořádá lépe.

Zápas byl od začátku vyrovnaný i když takřka po celou dobu první čtvrtiny vedli domácí. Nikdy však jejich vedení nepřerostlo 5 bodů. Důvodem byla především jejich lehkovážnost při zakončení, špatná volba pozic a netaktické řešení situací na obranné polovině. Zmar žlutočerných vyvrcholil v nástupu do druhé části, kdy se hosté z města piva ujali především díky výborně hrajícímu Davidovi vedení 26:33. To naštěstí domácí alespoň částečně probralo. Na pět minut zavřeli svůj koš, což je posunulo do vedení 38:33. Kdo od té chvíle čekal jasný zápas, zmýlil se – v půli bylo 45:43.

Sršni se po celý zápas trápili se střelbou z dálky o čemž svědčí pouhé dva úspěšné tříbodové pokusy z 26! Přesto své vedení dokázali postupně navyšovat a celé utkání nakonec dovedli do víceméně poklidné koncovky. To znamená cenné dva body, ale po výkonu, který by jen těžko v dalších utkáních mohl stačit.

Komentář trenéra:”Popravdě mám radost pouze z dvou věcí – z výhry a pak s fantastické atmosféry, kterou vytvořilo takřka zaplněné hlediště sršního hnízda. Náš výkon mě povětšinu utkání radost nedělal. Pokud chceme sbírat výhry i v následujících kolech, kdy nás čekají těžcí protivníci, budeme se muset zlepšit takřka ve všem…..”

Sršni Písek – Lokomotiva Plzeň 81:72

Rozhodčí: Bohata, Šmůla. Diváků: 200.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz