Search
Close this search box.

Říha oznámil nominaci na Channel one cup. Jediným nováčkem je Flek

Českou hokejovou reprezentaci čeká v prosinci druhý turnaj letošní sezony. Ve dnech 12. – 15. 12. proběhne Channel one cup. První zápas proti Finsku odehrají naši hokejisté v Plzni, na zbývající dvě utkání (Švédsko, Rusko) se přemístí do Moskvy.

Trenér Miloš Říha nominoval na toto ruské klání z poloviny tým, který už absolvoval nedávný Karlaja cup ve Finsku. Na minulém turnaji byli brankáři Marek Langhamer, Roman Will, obránci Jakub Jeřábek, Jakub Krejčík, Michal Moravčík, Filip Pyrochta, Andrej Šustr a útočníci Tomáš Filippi, Dmitrij Jaškin, Andrej Nestrašil, Lukáš Sedlák i bratské trio Hynek, Radim a Tomáš Zohornové.
Naopak úplným nováčkem je Jakub Flek z Karlových Var.

Kouč nároďáku se rozhodl tentokrát vynechat hokejisty Hradce Králové a Třince, které čeká v prosinci klubový zápřah. Třinec se zúčastní Spengler Cupu a Hradec Králové je posledním českým zástupcem v Lize mistrů. „Domluvili jsme se tak, i když jsme původně dva hráče z Třince chtěli. Do Hradce přišel nový trenér, i jim dáme trochu času, aby se srovnali a byli kompletní. Zámorského s Pavlíkem jsme si navíc minule vyzkoušeli,“ připomněl Říha.

Co se týká největší hvězdy české extraligy Milana Gulaše (vede s převahou kanadské bodování), toho budou moci vidět diváci na jeho domovském stadionu v Plzni, do ruské metropole však už neodcestuje. „S Milanem Gulašem je dohoda, že sehraje jen zápas v Plzni a celého turnaje se zúčastní až (v únoru) ve Švédsku,“ řekl trenér Miloš Říha.

Česko by rádo navázalo na zmiňovaný Karlaja cup, který vyhrálo. „Chceme navázat na minulý turnaj i proto, že hrajeme první zápas doma, a hrát stejný hokej. Budeme se posouvat v přípravě dál směrem k vrcholu sezony,“ připomenul Říha květnové mistrovství světa ve Švýcarsku.

Nominace českých hokejistů na Channel One Cup:

brankáři: Šimon Hrubec (Kunlun/KHL; 8 zápasů), Marek Langhamer (Chabarovsk/KHL; 4), Roman Will (Rögle/Švéd.; 3)

obránci: Marek Hrbas (Mladá Boleslav; 13 zápasů/0 branek), Michal Moravčík (Plzeň; 32/1), Filip Pyrochta (Kometa Brno; 15/0), Jakub Jeřábek (Podolsk/KHL; 49/5), Lukáš Klok (Lukko Rauma/Fin.; 15/1), Jakub Krejčík (Kärpät Oulu/Fin.; 93/3), Vojtěch Mozík (Färjestad/Švéd.; 39/4), Andrej Šustr (Kunlun/KHL; 9/1), Ondřej Vitásek (Chabarovsk/KHL; 37/2)

útočníci: Michal Birner (63/9), Tomáš Filippi (oba Liberec; 42/4), Lukáš Rousek (6/0), David Tomášek (oba Sparta Praha; 24/6), Tomáš Hyka (23/6), Lukáš Sedlák (oba Čeljabinsk/KHL; 3/1), Hynek Zohorna (30/2), Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk/KHL; 94/15), Jakub Flek (Karlovy Vary; 0/0), Milan Gulaš (Plzeň; 53/6), Martin Zaťovič (Kometa Brno; 68/17), Radim Zohorna (Mladá Boleslav; 10/0), Roman Horák (Växjö/Švéd.; 58/10), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva/KHL; 33/9), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk/KHL; 27/5), Jiří Sekáč (CSKA Moskva/KHL; 54/5)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient