Search
Close this search box.

První jarní zápas prohrál Slovan Rosice s Tasovicemi

“A” tým Slovanu podlehl na úvod jara Tasovicím 2:4. Rosičtí neodehráli špatné utkání, po většinu zápasu měli více ze hry, utkání ovšem rozhodla efektivita v zakončení domácího Sokolu, který trestal každé jejich zaváhání.

Už ve 2. minutě utkání vystihl Lapeš špatnou malou domů v podání rosických a svůj samostatný únik zakončil kličkou Zádrapovi a střelou do prázdné branky – 1:0. Slovan odpověděl v 6. minutě, kdy Pazourek přihrál zprava do šestnáctky Selingerovi, jeho střelu však domácí obrana dokázala zblokovat. V 9. minutě byl blízko vyrovnání Malata, který po pasu Pazourka postupoval zboku sám na Konvalinu, jeho střela ale skončila vedle pravé tyče. V 11. minutě rozehráli domácí rychle přímý kop z poloviny hřiště, za obranu hostů si naběhl Paul a pohotovou střelou prostřelil Zádrapu – 2:0. Ve 13. minutě zahrával Malata přímý volný kop z 18 metrů, jeho střela o centimetry minula levý horní roh branky. Snížení se rosičtí dočkali ve 33. minutě, kdy se po Kuglerově rohu nejlépe zorientoval v domácí šestnáctce Vítámvás a míč z otočky poslal ke vzdálenější tyči – 2:1. O tři minuty později se za tasovickou obranou zjevil osamocený Drbal, jeho lob ale Konvalina vyrazil. Vyrovnávací brankou neskončila ani situace z 38. minuty, kdy Malata hlavičkoval po rohu Pazourka nad. Ve 41. minutě dostali domácí výhodu přímého volného kopu, který Paul nádhernou střelou otřenou o tyč vrátil Tasovicím dvoubrankové vedení – 3:1.

Úvod druhé půle vyšel pro změnu lépe rosickým. V 50. minutě se po akci Buršíka s Pazourkem dostal míč do šestnácky, kde se přesnou střelou prosadil Malata – 3:2. Tato branka byla jeho jubilejní 100. v divizi. V 54. minutě stálo při domácích štěstí, když Pazourkův přetažený centr skončil na tyči a odražený míč si do vlastní sítě málem srazil Konvalina. Minutu na to opět udeřilo na druhé straně. Paulovo ofsajdové postavení využil Lapeš, který utekl zaskočené obraně Slovanu a střelou k tyči přidal svoji druhou branku – 4:2. V 63. minutě se v dobré pozici ocitl Paul, svůj únik z pravé strany zakončil prudkou střelou na přední tyč, kde ovšem pohotově zasáhl Zádrapa. V 71. minutě pálil po centru zprava z hranice šestnáctky Černý, jeho střela ale skončila vysoko nad. V 83. minutě střílel z podobné pozice Selinger, jeho pokus vytěsnil Konvalina na roh. Úspěchem neskončila ani hlavička Krejčího po Novotného rohu z 87. minuty. V poslední šanci utkání se v 89. minutě ocitl Pazourek, jehož střela z přímého kopu se otřela o boční sít branky.

TJ Sokol Tasovice – FC Slovan Rosice 4:2

Branky: 2. a 55. Lapeš, 11. a 41. Paul – 33. Vítámvás, 50. Malata. ŽK: Horáček, Fukal, Blahoudek, Konvalina – Buršík, Vítámvás, Černý, Pazourek. Rozhodčí: Marek – Líkař, Hanáková. Diváků: 140.

Tasovice: Konvalina – Švarc, Mička (K), Rapouch, Horáček – Čermák (85. Garčic), Fukal, Blahoudek, Švejkar – Paul, Lapeš (75. Rygl)
Rosice: Zádrapa – Černý, Vítámvás (69. Novotný), Drbal, Kršák – Kugler (60. Přichystal), Buršík – Moučka (46. Krejčí), Selinger, Pazourek – Malata (K)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient