Projekt na rekonstrukci jičínského divadla vypracuje firma MEPRO s.r.o

V pondělí 26. února 2018 se uskutečnilo slavnostní stvrzení smlouvy na projektovou dokumentaci na rekonstrukci Masarykova divadla v Jičíně. Dokument podepsala firma MEPRO s.r.o., která zvítězila ve výběrovém řízení, a za objednatele město Jičín a TJ Sokol Jičín. Vysoutěžená cena je 2 286 000 Kč bez DPH.

V pondělí 26. února 2018 se uskutečnilo slavnostní stvrzení smlouvy na projektovou dokumentaci na rekonstrukci Masarykova divadla v Jičíně. Dokument podepsala firma MEPRO s.r.o., která zvítězila ve výběrovém řízení, a za objednatele město Jičín a TJ Sokol Jičín. Vysoutěžená cena je 2 286 000 Kč bez DPH.

Zpracování projektu bude totiž tak trochu historickou rešerší. Jakákoliv stará fotografie Masarykova divadla napomůže snadnějšímu zmapování stavebního řešení této důležité jičínské budovy. Pokud nějaké obrázky máte, můžete je zaslat na e-mailovou adresu jires@mujicin.cz nebo se obrátit přímo na Městský úřad Jičín na Žižkově náměstí.

Zakázka se týká všech budov Masarykova divadla. Některé jsou ve vlastnictví TJ Sokol Jičín, respektive ve spoluvlastnictví, a proto ve smlouvě Sokol vystupuje po boku Jičína coby objednatel. Zakázka spočívá ve vypracování kompletní dokumentace. Vzhledem ke své komplexnosti je rozdělena na pět etap. V první etapě má dodavatel vypracovat základní studii rekonstrukce, včetně vyjádření památkářů; a lhůta je stanovena na 120 dnů od podpisu smlouvy. Ve druhé a třetí etapě má dodavatel zpracovat dokumentaci pro povolení stavby, včetně potřebných stanovisek dotčených orgánů státní správy a správců sítí, a dokumentaci k provedení stavby včetně cenové soustavy prací, přičemž druhá etapa má být hotova do 180 dnů od dodání studie a u třetí etapy je tato lhůta dána na 180 dnů od rozhodnutí o povolení stavby. Ve čtvrté etapě bude mít firma za úkol vyřešit interiéry a vnitřní design, a to do 210 dnů od rozhodnutí o povolení stavby. A konečně, pátá etapa spočívá v autorském dozoru při samotných stavebních pracích. Vzhledem k tomu, že dosud neexistuje ani studie, náklady na vlastní rekonstrukci lze jen velmi matně odhadovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.