Search
Close this search box.

Prezident věří, že do léta bude nová vláda

Prezident Miloš Zeman už několikrát naznačoval, že by se mu líbila jednobarevná vláda hnutí ANO, která by měla podporu komunistů a SPD. Počítá však případně ještě s variantou vládnutí ANO s ČSSD s podporou KSČM, která je v tuto chvíli více aktuální.

Jiné varianty jsou v tuto chvíli pro Miloše Zemana představitelné. Leda kdyby nedošlo ani k jedné z navrhovaných, pak by se podle něj dalo uvažovat o vzniku úřednické vlády.

Premiér v demisi Andrej Babiš se dnes v Lánech sešel s prezidentem, aby mu oficiálně oznámil rozhodnutí výboru hnutí ANO, které si nepřeje vládnout s podporou poslanců SPD. Počítá se tak s obnovením jednání mezi hnutím ANO a stranou ČSSD. Jejich minulé „námluvy“ zkrachovaly především na persolnálním obsazení případné budoucí vlády. ČSSD nadále odmítá, aby ve vládě byl trestně stíhaný člověk, kterým v tuto chvíli Andrej Babiš je. ČSSD navíc požadovalo post ministra vnitra, aby mělo jistotu nezávislého vyšetřování případu farmy Čapího hnízda a jejího financování.
Schůzka Babiše s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem by měla proběhnout tento čtvrtek. Předseda hnutí ANO věří, že do konce příštího týden by mělo být rozhodnuto o personálním obsazení budoucí vlády.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient