Prezident věří, že do léta bude nová vláda

Prezident Miloš Zeman už několikrát naznačoval, že by se mu líbila jednobarevná vláda hnutí ANO, která by měla podporu komunistů a SPD. Počítá však případně ještě s variantou vládnutí ANO s ČSSD s podporou KSČM, která je v tuto chvíli více aktuální.

Jiné varianty jsou v tuto chvíli pro Miloše Zemana představitelné. Leda kdyby nedošlo ani k jedné z navrhovaných, pak by se podle něj dalo uvažovat o vzniku úřednické vlády.

Premiér v demisi Andrej Babiš se dnes v Lánech sešel s prezidentem, aby mu oficiálně oznámil rozhodnutí výboru hnutí ANO, které si nepřeje vládnout s podporou poslanců SPD. Počítá se tak s obnovením jednání mezi hnutím ANO a stranou ČSSD. Jejich minulé „námluvy“ zkrachovaly především na persolnálním obsazení případné budoucí vlády. ČSSD nadále odmítá, aby ve vládě byl trestně stíhaný člověk, kterým v tuto chvíli Andrej Babiš je. ČSSD navíc požadovalo post ministra vnitra, aby mělo jistotu nezávislého vyšetřování případu farmy Čapího hnízda a jejího financování.
Schůzka Babiše s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem by měla proběhnout tento čtvrtek. Předseda hnutí ANO věří, že do konce příštího týden by mělo být rozhodnuto o personálním obsazení budoucí vlády.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak