Pořádková jednotka Královéhradeckého kraje absolvovala netradiční výcvik

Netradiční výcvik krajské pořádkové jednotky z Královéhradeckého kraje, konkrétně družstev z Pohotovostního a eskortního oddělení a z Územního odboru Hradec Králové se včera uskutečnil v krajské metropoli a jejím okolí.

Policisté pod vedením zkušených lektorů si při něm ověřili spolupráci s Leteckou službou PČR a postupy při využití vrtulníku, taktiku při pátrání po pohřešovaných osobách, ale při pátrání po ozbrojeném pachateli. Při zrychleném, taktickém a nakonec i skrytém přesunu si ověřili znalosti topografie a orientace v terénu. V závěrečné fázi pachatele skutečně vypátrali a úspěšně jej každá ze skupin eliminovala.

Jak to už při cvičení bývá, došlo i na simulovaná poranění, se kterými si však policisté hravě poradili. Při náročném cvičení se opět potvrdilo, že funkční týmová spolupráce je důležitým prvkem při činnostech pořádkové jednotky. Další výcvik je shodou okolností čeká dnes, kde budou zdokonalovat taktiku zákroku proti skupinám osob a davu, zadržení, poutání a samozřejmě i zvýší svou fyzickou zdatnost.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.