Search
Close this search box.

Policistům se podařilo objasnit krádež řetízku

Více než dva měsíce usilovné policejní práce dospělo do zdárného konce. V těchto dnech bylo zahájeno trestní stíhání muže (29), jenž měl jedné paní strhnout řetízek z krku přímo na ulici. Došlo k tomu začátkem letošního září na ulici Dukelských bojovníků ve Znojmě. Bylo to před polednem, když tudy sedmdesátiletá paní šla po chodníku. Zcela nečekaně k ní najednou zezadu přiskočil cizí muž a beze slov jí strhl zlatý řetízek s přívěškem. Využil momentu překvapení a než se okradená žena vzpamatovala, byl pryč.

Na základě popisu pachatele a způsobu spáchání policisty veškeré informace přivedly na stopu právě tohoto muže. Sám se pak i pod tíhou důkazů k činu doznal. Jedná se o osobu s bohatou trestní minulostí majetkového charakteru. Vzhledem k tomu, že byl v posledních třech letech za krádeže již několikrát odsouzen, hrozí mu podle trestního zákoníku další trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient