Plzeňští policisté dopadli zloděje, kradl opakovaně

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání 27letého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Tohoto protiprávního jednání se měl muž dopustit hned ve třech případech.

Dne 21. září 2018 ve večerních hodinách využil nestřeženého okamžiku řidičky tramvaje, která v Plzni na nám. Milady Horákové kontrolovala tramvajovou soupravu (před odjezdem do depa), pachatel vstoupil do prostoru kabinky řidičky, kde se nacházela volně odložená kabelka poškozené. Z této měl odcizil uloženou peněženku s obsahem finanční hotovosti, osobních dokladů a platebních karet.

Následně se ještě téhož dne, cca o dvě hodiny později, pokusil pomocí odcizených platebních prostředků uskutečnit platbu ve výši necelých 500 korun, a to v obchodě s tabákovými výrobky v centru města. Platební transakce mu však nevyšla, jelikož poškozená odcizené platební karty včas zablokovala. Podobný modus operandi se uskutečnil dne 2. října 2018 opět ve večerních hodinách v Plzni na Skvrňanské ulici, kdy na zastávce vylákal řidičku z kabinky tramvajové soupravy, která šla obhlédnout vzniklou situaci a v nestřeženém okamžiku muž vstoupil do prostoru kabinky řidičky, odkud jí odcizil kabelku s obsahem osobních dokladů, finančních prostředků a platebního prostředku. V obou případech pachatel způsobil hmotnou škodu ve výši necelých 6 000 korun.

Dalším cílem obviněného se stala provozovna herna-baru v centru města. Dne 20. listopadu 2018 krátce před druhou hodinou vstoupil muž do provozovny, využil nestřeženého okamžiku obsluhy, která odešla do zázemí baru a z prostoru za barovým pultem odcizil uloženou finanční hotovost ve výši 23 000 korun. Provozovnu muž následně opustil. Přivolaní policisté začali po muži intenzivně pátrat nejen v blízkém okolí. Důsledná pátrací akce se povedla a policisté pachatele, dle udaného popisu a dalších zjištěných skutečností, zadrželi o dvě hodiny později na Americké ulici v centru města i s částečným obsahem lupu, který byl na místě zajištěn. Pachatel stačil část odcizených finančních prostředků použít pro svou potřebu. Plzeňští policisté se případem dále zabývají a v současné době se již obviněný muž nachází ve vazbě. V případě uznání viny mu v pravomocném rozsudku může hrozit až tříletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient