Search
Close this search box.

Plzeň předávala ceny pro dobrovolníky a pracovníky v sociálních službách

Poděkování dobrovolníkům a pracovníkům v sociálních službách Anděl 2018, které pořádá již dvanáctým rokem magistrátní odbor sociálních služeb ve spolupráci s kanceláří primátora, se konal v pátek 14. prosince v Měšťanské besedě. Ocenění Zlatý Anděl 2018, Andělské ruce 2018, Dobré duše 2018 a pamětní list dobrovolníkům v sociálních službách navržených plzeňskými organizacemi předali za město Plzeň primátor Martin Baxa a náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

„Jsem nesmírně hrdý na to, že Plzeň je zcela jistě městem s největším počtem andělů. Snad je to symbolicky i tím, že anděla štítonoše máme i v městském znaku. Buďme šťastni, že jsme obklopeni takovým množstvím lidí dobré vůle a že tito lidé nás provází i všedními dny. Poděkování města prostřednictvím galavečera je tím nejmenším, jak vyjádřit vděk, úctu a uznání každému z těchto neobyčejných a šlechetných,“ přiblížil slavnostní ceremoniál primátor města Martin Baxa.

„Zlatého Anděla pro rok 2018 za obdivuhodné nadšení a životní elán směřující k podpoře aktivního života seniorů a za obětavou a dlouholetou aktivní činnost v čele Svazu důchodců a Seniorů České republiky působících na území města Plzně převzala z rukou primátora Martina Baxy a rezortní náměstkyně Elišky Bartákové paní Bohumila Šmolíková,“ uvedla Alena Hynková, vedoucí pořádajícího odboru, v jehož režii se celý galavečer s pestrým programem každoročně odehrává. „Bez lidí dobré vůle by život byl jen nákladné a nebezpečné dobrodružství,“ doplnila slovy Jana Wericha Alena Hynková.

Titul Dobré duše 2018 obdržely tři organizace: Plzeňské městské dopravní podniky za službu Senior Expres, tým Terénní krizové intervence Diecézní charity Plzeň a Odbor bytový Magistrátu města Plzně za součinnost při řešení sociálních problémů a společných projektů s magistrátním odborem sociálních služeb. Ocenění Andělské ruce 2018 si odneslo celkem 25 pracovníků v sociálních službách.

„Andělský slet je neformálním svátkem všech, kteří vědí, že základem štěstí jsou dobré srdce, soucit a láska. A život člověka má smysl, zůstane-li po něm na světě o trochu více lásky a dobra. Loňský, jedenáctý ročník, přinesl i nový smutný titul – Anděl navždy. Bohužel, i letos má in memoriam své anděly, i letos navždy odešli ti, kteří službě člověku věnovali celý život,“ dodala náměstkyně Eliška Bartáková.

Symbolického uznání in memoriam se dostalo Olze Puflerové a Zdeňku Mackovi, angažovaným členům Svazu tělesně postižených, Jiřímu Oudesovi, pedagogovi z organizace TOTEM a Heleně Černíkové, pečovatelce a zdravotní sestře Domovinky – sociální služby, o.p.s. Ocenění jejich práce převzali rodinní příslušníci a mateřské organizace.

Dvanáctý Andělský slet přivítal více než 500 hostů, z toho na 200 oceněných, nominovaných čtyřmi desítkami plzeňských organizací. Udílení ocenění doplnilo vystoupení Cimbálové muziky Milana Broučka, taneční trio SKV Praga nebo formace Blue Wings.

Významným hostem večera byla Nadace Naše dítě a Rossmann, zastoupené Zuzanou Šafářovou a Ivou Kozákovou, z jejichž rukou převzala Věra Kotrbatá, vedoucí zařízení Domov pro osoby se zdravotním postižením Nováček Městského ústavu sociálních služeb v Plzni, dar ve výši 300 tisíc korun z kampaně Dejme úsměv dětem na podporu rehabilitačních center.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient