Plzeň předávala ceny pro dobrovolníky a pracovníky v sociálních službách

Poděkování dobrovolníkům a pracovníkům v sociálních službách Anděl 2018, které pořádá již dvanáctým rokem magistrátní odbor sociálních služeb ve spolupráci s kanceláří primátora, se konal v pátek 14. prosince v Měšťanské besedě. Ocenění Zlatý Anděl 2018, Andělské ruce 2018, Dobré duše 2018 a pamětní list dobrovolníkům v sociálních službách navržených plzeňskými organizacemi předali za město Plzeň primátor Martin Baxa a náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

„Jsem nesmírně hrdý na to, že Plzeň je zcela jistě městem s největším počtem andělů. Snad je to symbolicky i tím, že anděla štítonoše máme i v městském znaku. Buďme šťastni, že jsme obklopeni takovým množstvím lidí dobré vůle a že tito lidé nás provází i všedními dny. Poděkování města prostřednictvím galavečera je tím nejmenším, jak vyjádřit vděk, úctu a uznání každému z těchto neobyčejných a šlechetných,“ přiblížil slavnostní ceremoniál primátor města Martin Baxa.

„Zlatého Anděla pro rok 2018 za obdivuhodné nadšení a životní elán směřující k podpoře aktivního života seniorů a za obětavou a dlouholetou aktivní činnost v čele Svazu důchodců a Seniorů České republiky působících na území města Plzně převzala z rukou primátora Martina Baxy a rezortní náměstkyně Elišky Bartákové paní Bohumila Šmolíková,“ uvedla Alena Hynková, vedoucí pořádajícího odboru, v jehož režii se celý galavečer s pestrým programem každoročně odehrává. „Bez lidí dobré vůle by život byl jen nákladné a nebezpečné dobrodružství,“ doplnila slovy Jana Wericha Alena Hynková.

Titul Dobré duše 2018 obdržely tři organizace: Plzeňské městské dopravní podniky za službu Senior Expres, tým Terénní krizové intervence Diecézní charity Plzeň a Odbor bytový Magistrátu města Plzně za součinnost při řešení sociálních problémů a společných projektů s magistrátním odborem sociálních služeb. Ocenění Andělské ruce 2018 si odneslo celkem 25 pracovníků v sociálních službách.

„Andělský slet je neformálním svátkem všech, kteří vědí, že základem štěstí jsou dobré srdce, soucit a láska. A život člověka má smysl, zůstane-li po něm na světě o trochu více lásky a dobra. Loňský, jedenáctý ročník, přinesl i nový smutný titul – Anděl navždy. Bohužel, i letos má in memoriam své anděly, i letos navždy odešli ti, kteří službě člověku věnovali celý život,“ dodala náměstkyně Eliška Bartáková.

Symbolického uznání in memoriam se dostalo Olze Puflerové a Zdeňku Mackovi, angažovaným členům Svazu tělesně postižených, Jiřímu Oudesovi, pedagogovi z organizace TOTEM a Heleně Černíkové, pečovatelce a zdravotní sestře Domovinky – sociální služby, o.p.s. Ocenění jejich práce převzali rodinní příslušníci a mateřské organizace.

Dvanáctý Andělský slet přivítal více než 500 hostů, z toho na 200 oceněných, nominovaných čtyřmi desítkami plzeňských organizací. Udílení ocenění doplnilo vystoupení Cimbálové muziky Milana Broučka, taneční trio SKV Praga nebo formace Blue Wings.

Významným hostem večera byla Nadace Naše dítě a Rossmann, zastoupené Zuzanou Šafářovou a Ivou Kozákovou, z jejichž rukou převzala Věra Kotrbatá, vedoucí zařízení Domov pro osoby se zdravotním postižením Nováček Městského ústavu sociálních služeb v Plzni, dar ve výši 300 tisíc korun z kampaně Dejme úsměv dětem na podporu rehabilitačních center.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak