Search
Close this search box.

Plzeň nabídne v březnu zajímavé akce

Březen se pomalu blíží do své poloviny a o víkendu bude v Plzni opět co dělat. Pokud hledáte inspiraci, máme pro vás několik tipů.

Březen se pomalu blíží do své poloviny a o víkendu bude v Plzni opět co dělat. Pokud hledáte inspiraci, máme pro vás několik tipů.

V DEPO2015 budou uděleny hudební ceny Žebřík
V pátek 9. března proběhne v kreativní zóně DEPO2015 udělování hudebních cen Žebřík 2018. Mezi nominované patří například Tomáš Klus, Ewa Farna nebo kapela Mydy Rabycad. Večerem budou provádět Tomáš Hanák s Jitkou Schneiderovou a vystoupí kapely Wohnout a Olympic, zpěvačka Lenny nebo Michal Hrůza s kapelou. Vstupenky za 390 i VIP pasy v ceně 990 korun můžete zakoupit v online předprodeji.

Smetanovské dny pokračují
Festival Smetanovské dny pokračuje i tento víkend a opět nabídne mnohem víc než vážnou hudbu. V pátek 9. března se ve Studijní a vědecké knihovně ve Smetanových sadech od 17 hodin koná autorské čtení Eugena Brikciuse, autora „vteřinových básní“. V sobotu pak od 19 hodin zahraje jihočeská Venkovská dudácká muzika Bedrník v návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje. K vážné hudbě se program vrátí v neděli komponovaným matiné Konzervatoře Plzeň „…co chvíla“. V Domě hudby v Husově 30 od 10:30 vystoupí profesorky i studenti plzeňské konzervatoře s hudbou Leoše Janáčka. Více informací o vstupenkách a dalším programu Smetanovských dnů najdete na webu festivalu.

Navštivte Semlerovu rezidenci – už jen do konce března
Adolf Loos navrhl v Plzni několik bytových interiérů, čtyři z nich jsou přístupné veřejnosti na prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. Od dubna jich však bude o jeden méně, Semlerova rezidence bude kvůli plánované rekonstrukci na dva roky uzavřena. Využijte tedy březnových termínů – každý čtvrtek a sobotu – a navštivte unikátní interiér, který jako jediný v Plzni nabízí princip Loosova raumplanu, kaskádovitého rozvržení místností v domě. Vstupenky na prohlídku si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo online na rezervačním webu Adolf Loos Plzeň.

Vzpomínejte na sportovní úspěchy v DEPO2015
Už jen do soboty 10. března máte možnost si prohlédnout výstavu Česká zima – Sport v obrazech v kreativní zóně DEPO2015. Výstava vzpomíná na největší československé a české zimní sportovní úspěchy nejen pod pěti kruhy. Navštivte v depu Jiřího Rašku, Jaromíra Jágra nebo Ester Ledeckou. Zdarma v kavárně v DEPO2015, v pracovní dny od 8 do 22 a v sobotu od 10 do 22 hodin.

Naučte se čepovat plzeňské pivo přímo v pivovaru
Máte-li k pivu blízko, ale pojmy jako šnyt, mlíko nebo čochtan vám nic neříkají, vyrazte na školu čepování do Plzeňského Prazdroje už tento pátek 9. března. V pivovaru strávíte tři hodiny, během kterých se od profesionálů dozvíte, jak pivo správně čepovat, sami si to vyzkoušíte a navštívíte i zajímavá zákoutí pivovaru. Místa na škole čepování si rezervujte e-mailem na secese@prazdrojvisit.cz nebo telefonicky na čísle +420 735 189 019. Akce začíná v 17 hodin.

Papírna chystá Den deskových her
Plzeňské kulturní centrum Papírna na Slovanech chystá další den s deskovými hrami, tentokrát na sobotu 10. března. Od 15 hodin si můžete přijít zahrát hry všeho druhu za symbolické vstupné 30 korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient