Search
Close this search box.

Písečtí fotbalisté podlehli Zápům 2:3

První polovina třetí nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna ČFL 2018/2019 je u konce. K závěrečnému utkání podzimu přijely k Otavě vedoucí Zápy, které to na jihu Čech neměly vůbec jednoduché a vítězství si odvezly i s trochou toho pověstného štěstíčka.

Mrazivý úvod duelu nabídl aktivitu domácích a vyčkávání lídra tabulky, který se nejprve snažil překvapit obranu žlutomodrých vzduchem. Šance naskakovaly nejprve na písecké straně, o což se staral především rychlík Martin Voráček. Tu největší tutovku však ve vedoucí gól neproměnil po přihrávce bratra Martina Jakub Held, a tak přišel trest.

Místo toho, aby si fanoušci na tribunách až dvakrát zakřičeli gól, museli skousnout trefu Záp. Hosté krátce po sobě zahrávali několik rohových kopů v řadě a z toho posledního udeřili. Skóre ve 25. minutě otevřel Václav Svoboda a zároveň odstartoval plodnou pětiminutovku. Hned o dvě minuty později totiž po další bratrské spolupráci vyrovnal Martin Held, ale Zápy si brzy díky Václavu Svobodovi vzaly vedení zpět.

Krátce po změně stran nařídil rozhodčí Plzák pokutový kop proti domácím. Píseckým mohutná reklamace nezaviněné srážky dvou hostujících hráčů nepomohla a žlutomodrý kapitán navíc odešel z diskuze se žlutou kartou na kontě. Hosté nabídnutou šanci využili a odskočili na rozdíl dvou branek.

Tribunami se nesla myšlenka rozhodnutého zápasu, tu však velmi rychle zahnal kontaktní brankou Jiří Januška. Stále bylo o co hrát a Jihočeši se nevzdávali. Písečtí se tlačili do útočení a chtěli možná až moc. V 75. minutě jim svitla naděje v podobě odpískané penalty i na druhé straně, hlavní arbitr se však tentokrát nechal přesvědčit pomezním kolegou o dřívějším porušení pravidel ze strany domácích a své rozhodnutí odvolal.

Další příležitosti už nebyly zužitkovány ani jedním týmem, a žlutomodří tak na závěr podzimu podlehli aspirantovi na postup do 2. ligy 2:3.

FC Písek – SK ZÁPY 2:3 (1:2)

Branky: 25. M. Held, 51. Januška – 23. Svoboda, 29. Svoboda, 50. Pávek (pen.). ŽK: 4:5, všechny ve 2. poločase (Milec, Pinc, J. Held, Vacovský – Jelínek, Pávek, Novák, Frydrych, Macek). Rozhodčí: Plzák – Klupák, Krupka. Diváků: 205.
FC Písek: Hajdušek – Benetka (83. Hrachovec), Vávra, Vacovský, Hanzlík, M. Held, Milec, Ric (68. Pinc), Voráček, J. Held, Januška.
SK Zápy: Frydrych – Hašek, Duben, Pávek, Jablonský, Hakl (92. Macek), Eliáš, M. Jelínek (79. Putz), Hron (74. J. Jelínek), Svoboda (88. Novák), Matějka (70. Jukl).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient