Search
Close this search box.

Piráti v Boleslavi vyhráli

Piráti se podruhé za sebou střetli s Mladou Boleslaví, tentokrát odjeli do města automobilů ke čtvrtému kolu skupiny o umístění na 11. až 14. místě v Tipsport extralize. Chomutovští v polovině utkání vedli už 3:1, což však nic neznamenalo, protože Bruslaři na začátku závěrečné periody rychle vyrovnali. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky potvrdili roli favorita a díky dvěma trefám dovedli utkání proti omlazené sestavě domácích do vítězného konce, který znamená záchranu v nejvyšší soutěži.

Piráti vstoupili do utkání aktivněji než soupeř, a ve druhé minutě se prezentovali velkou šancí. Růžička pálil ve výhodné pozici do odkrytého místa u pravé tyčky, ale brankář Bruslařů se včas přesunul. Ve čtvrté minutě se Chomutovským naskytla možnost přesilové hry, kterou využili po třinácti vteřinách. Jiří Smejkal nadvakrát zakončoval před maskovaným Grohem a druhým pokusem z ostrého úhlu trefil brusli domácího brankáře, od které kotouč putoval do sítě – 0:1. Mladá Boleslav se následně pokoušela srovnat krok, kdy Urban naservíroval puk Flynnovi, odchovanec středočeského celku však nezakončil přesně.

Kýžené vyrovnání nastalo v 11. minutě, kdy Mladá Boleslav unikla do přečíslení při signalizované výhodě. Lukáš Nahodil naznačil přihrávku na vzdálenější tyč a nakonec sám zakončil za Lukešova záda – 1:1. Severočeši posléze stupňovali útočné snahy a neustále zásobovali brankáře Groha střeleckými pokusy. V 15. minutě provětral Trefný vyrážečku domácího brankáře ranou od modré, minutu poté Mrázek z vrcholu kruhů těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. V závěru periody Bruslař Najman minul zírající klec Chomutova a skóre zůstalo neměnné.

Chomutovský tým se v prvních vteřinách prostředního dějství usadil v třetině Mladoboleslavských a Smejkal se znovu propracoval do zakončení, kdy na brankovišti tlačil gumu zespod ležícího Groha, avšak neúspěšně. Před polovinou zápasu se Pirátům ofenzivní tlak vyplatil dvojnásobně. Ve 25. minutě brankář Středočechů pouze vyrazil Vondrkovu šanci před odkrytou svatyni a volný puk z druhé vlny dorazil Ronald Knot – 1:2. V polovině 27. minuty si tandem Michal Vondrka – Ronald Knot vyměnil role, kdy chomutovský obránce pálil od modré a kapitán Pirátů doklepl opuštěný puk do branky Středočechů – 1:3.
Ve 32. minutě se Bruslaři propracovali do brejkové situace dva na jednoho, kdy Lenc vzal zodpovědnost na sebe a následně prozkoušel Lukešovu pozornost od pravého kruhu, ale tato volba se mu nakonec nevyplatila. Chomutovští ve zbytku druhé desetiminutovky prostřední třetiny jistili vedení taktickou hrou a Mladoboleslavští se marně tlačili do výhodných střeleckých pozic před chomutovským chrámem. Deset vteřin před druhou pauzou se před branku Středočechů procpal chomutovský Růžička, jenž nepřesnou střelou opovrhl možností druhého zásahu do osobních statistik.

Mladá Boleslav naskočila do třetí fáze jako znovuzrozená a po půl minutě hry snížila skóre. Jakub Orsava si najel k pravému kruhu, odkud přesně zamířil ke vzdálenější tyčce pirátské branky – 2:3. Jednobrankový náskok Pirátům vydržel pouhé tři minuty a zápas se posléze vrátil do vyrovnaného stavu. Ondřej Najman prokličkoval obranou Chomutova a individuální akci završil ranou na vzdálenější tyč – 3:3. Odpověď Severočechů přišla záhy, kdy ve 46. minutě Růžička zpoza branky našel najíždějícího Jakuba Sklenáře, jenž dokonale zaskočil Groha v brance bruslařského celku – 3:4.

V 51. minutě se Ivan Huml proháčkoval obrannou třetinou soupeře a střelou z levého kruhu na bližší tyč vrátil pirátské družině dvoubrankové vedení – 3:5. Po dalším zářezu Chomutova vložili Bruslaři síly do útočné fáze, ale pirátská defenziva znemožňovala domácímu celku jakýkoliv průnik. Ve velké šanci se v 56. minutě ocitl Bernad, jehož možnost ze střední vzdálenosti Lukeš vyrazil mimo klec. V závěru utkání Piráti čelili oslabení a Mladá Boleslav s prázdnou klecí skórovala pět vteřin před sirénou. Při skrumáži před brankou Severočechů se nejlépe zorientoval Vladimír Eminger, který takřka zpoza klece trefil skulinu mezi tyčkou a Lukešovou bruslí – 4:5.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 4:5

BK MLADÁ BOLESLAV: Groh – Kotvan, Kurka, Eminger, Hrdinka, Dlapa, Říha, Bernad – Orsava, Nahodil, Volf – Pacovský, Urban, Flynn – Lenc, Najman, Kousal
PIRÁTI CHOMUTOV: Lukeš – Dietz, Knot, Trefný, Valach, Mrázek, Szathmáry, Grman – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Šťovíček, Hlava

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient