Search
Close this search box.

Oprava bruntálského atria Petrina není nejsnadnější

V září letošního roku započala rekonstrukce vnitřního prostranství budovy Petrina v Bruntále. Stavební firma má ztížené podmínky, neboť jediným přístupem na staveniště je úzký průjezd budovou. Vstup do knihovny je proto nyní z boční strany školy. Rekonstrukce potrvá ještě několik měsíců.

Opravy atria Petrina jsou po třech měsících hotové přibližně z jedné třetiny. Stáří rozsáhlého objektu z první čtvrtiny 20. století ale působí určité komplikace: neplánované úpravy si vyžádala například kanalizace a bylo třeba odstranit základy přístavku, který zde v minulosti stával.

V současnosti stavaři betonují základy opěrných zídek. V jakém tempu bude rekonstrukce dál pokračovat, to závisí především na počasí. Stavba má být dokončena v příštím roce.

Opravený vnitroblok bude sloužit k odpočinku, venkovní školní výuce i pro pořádání kulturních akcí. Součástí jeho nové podoby bude hlediště i jeviště.

Město Bruntál na rekonstrukce atria s předpokládanými náklady 3,5 milionů korun bez DPH vyčlenilo potřebné finance ze svého rozpočtu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient