Opilec vyhrožoval sousedovi držákem na satelit

(Aktualizováno před )

V pondělí 20. srpna, krátce po šestnácté hodině, narušil klidnou atmosféru jednoho panelového domu v Liberci, 34letý nespokojenec.

S železným držákem satelitu pobíhal po domě a vyhrožoval zabitím jednomu z nájemníků. Ten před nevypočitatelným agresorem stihnul zaběhnout do svého bytu, za kterými již byl v relativním bezpečí. Zmařená snaha o sousedovu likvidaci agresora neodradila od pokusu prolámat se za ním vchodovými dveřmi. Několika údery železným držákem způsobil na dveřích škodu ve výši tři a půl tisíce korun. Do bytu se podnapilému muži naštěstí dostat nepodařilo, neboť na místo urychleně dorazili přivolaní policisté. Ti agresivního mstitele zajistili a převezli na policejní služebnu. Odtud pak, po neodkladných administrativních úkonech, putoval do policejní cely. Orientační dechová zkouška prokázala v útočníkově dechu přes 1,2 promile alkoholu.

Ve zkráceném přípravném trestním řízení mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na tři léta.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz