Search
Close this search box.

Olomoucké volejbalistky vyřadily Olymp, postupují do semifinále

Pouhé tři zápasy stačily volejbalistkám Univerzity Palackého Olomouc k postupu do semifinále extraligového play-off. Vysokoškolačky doma ovládly i třetí klání s pražským Olympem stejně jako to první 3:0 a totožným poměrem získaly celou čtvrtfinálovou sérii. V boji o finále vyzve univerzita jako již tradičně v posledních sezonách Ostravu.

První dva body třetího čtvrtfinále sice patřily Olympu, ale domácí tým hned poté čtyřmi vítěznými míči v řadě otočil a od té doby si udržoval mírný náskok. Dlouho se však nemohl od svého soupeře odpoutat, což se mu povedlo až při servisu Michalíkové, která i dvěma přímými body posunula skóre ze stavu 14:13 na 20:13. Pražský celek sice ještě koncovku mírně zdramatizoval (23:21), vyrovnat už se mu ale nepovedlo. Univerzita ovládla první sadu 25:21.
Druhé dějství přineslo podstatně rychlejší nástup domácího favorita, jenž se při podání Dedíkové dostal do vedení 7:2 a hostům už návrat do setu nepovolil. Náskok Olomouce postupně narůstal a za stavu 19:9 byl poprvé desetibodový. Univerzita Palackého nakonec zvítězila vysoko 25:13 a přiblížila se k branám semifinále.

A že to Hanačky myslí se svými plány na co nejrychlejší průnik mezi elitní extraligovou čtyřku opravdu vážně, ukázaly hned v samotném úvodu třetí části, kdy šly při servisu nahrávačky Kubínové do vedení 6:0 a trenéra Olympu Stanislava Mitáče to stálo oba oddechové časy. Jeho svěřenkyně pak sice získaly tři následující body, tím ale jejich odpor prakticky ustal. Třetí a definitivně poslední čtvrtfinálovou sadu získaly vysokoškolačky poměrem 25:14 a celou sérii nejkratším možným způsobem 3:0 na zápasy.

„Když to vezmu více zeširoka, tak první utkání série bylo z naší strany výrazně nepodařené a v domácí odvetě jsme hráli jakž takž volejbal, na který se připravujeme a který se vcelku mohl líbit i divákům. Na ten jsme se pokusili navázat v dnešním prvním setu, ale po jeho ztrátě už nás opustila víra a celá série skončila naším neúspěchem. Olomouci gratuluji a držím palce v dalším průběhu play-off,“ řekl trenér Olympu Stanislav Mitáč.

„Dnes jsme začali hodně zvolna a hlavně jsme neservírovali podle našich představ. Naopak Olymp svůj servis solil, my to ale na přihrávce ustáli a výsledkem byl vyrovnaný a z naší strany ne moc přesvědčivý průběh prvního setu. V dalších sadách jsme zkvalitnili podání a obranu na síti a už to bylo opět vcelku jednoznačné. Je dobře, že jsme takto rychle v semifinále a teď už se můžeme koncentrovat zcela na ně,“ konstatoval kouč vítězného olomouckého celku.

V extraligovém semifinále hraném opět na tři vítězství čeká Univerzitu Palackého tým Ostravy, který vyřadil Frýdek-Místek také v nejkratším možném čase. Série začne ve středu 4. dubna od 17 hodin v olomoucké sportovní hale na Lazcích.

VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:0 (21, 13, 14)

Rozhodčí: Kostka, Dmejchal. Čas: 67 minut. Diváků: 400.
Olomouc: Kubínová, Dedíková, Ćutuková, Orvošová, Michalíková, Strušková, libero Sainová.
Olymp: Kopecká, Komárková, Šimáňová, Kalhousová, Černá, Šotkovská, libero Stavinohová. Střídaly: Kurková, Melicharová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient