Search
Close this search box.

Oficiální sezona 2017/18 se blíží ke svému konci

A tým KFV ROUB Vítkovice má v divizi dohráno, o dva bodíky mu utekl postup do play off, ale čeká jej ještě pohár, ve kterém narazí na tým krajského přeboru FC Smíšené 2003 Bílovec. Utkání se odehraje ve středu 7. března od 20:00 ve sportovní hale v Bílovci. V případě postupu v dalším kole poháru by v hale Sareza v Ostravě – Přívoze přivítal tým 2. ligy Tatran Baracuda Jakubčovice. Na pohárové utkání v Bílovci bude vypraven autobus s odjezdem v 18:30 od Vítku a v 18:45 z parkoviště před obecním úřadem OV – Jih. Již byla dokonce domluvena i barva dresů, domácí půjdou do modrého kompletu, náš A tým nastoupí v bílé kombinaci.

B tým má také dohráno, i když nebylo to vůbec ideální, ale několik „Flamengáčů“ projevuje i nadále zájem o spolupráci do další sezóny, ovšem tady se to zřejmě pořeší poněkud jiným stylem. Vyčkejme na rozhodnutí výboru klubu.

Třetím týmem klubu, který má již také sezonu odehranou, jsou dorostenci. Ne vždy byla jejich sestava kapacitní, protože se hodně myslelo na juniorskou ligu s hostováním a střídavými starty za Gamaspol Jeseník a navíc také fotbal občas měl přednost. Holt, je to letos pro ostravské mladíky v mužské druhé nejnižší soutěži na sestup, ale uvidíme, jak a co se v ostravském futsale zase bude dít a navíc může dojít i k jisté reorganizaci týmů uvnitř našeho klubu.

Jediným týmem, který ještě musí zamakat v letošní soutěžní sezóně a navíc o záchranu, je C tým. Ten čeká v sobotu 24. února 9. soutěžní turnaj okresního přeboru v hale Sareza, kde se utká od 8:30 postupně s týmy AC Čepo Pustkovec, DTJ Vřesina a FC Mroki Ostrava. V sobotu 10.3. pak soutěž zakončí 10. turnajem v hale na Varenské rovněž od 8:30 s týmy Sokol Poruba, Zvěřaci Ostrava a Toro Fifejdy.

Trénování žáků se v této sezóně ujal Mirek Fubšo se Standou Wonkou a vypomohl i Milan Novák. Nejmladší sice letos soutěž ještě stále neměli, ale něco se chystá od příští sezony… Uvidíme, zda spolupráce s Torem Fifejdy, či opavským Ferramem a dalšími, se podaří rozvinout a zda to zastřeší nějaká nově utvořená komise mládeže z našeho regionu nebo se to přenechá p. Dudziakovi. Vše se teprve projednává. Každopádně pokud máte někdo žáky se vztahem k futsalu, dejte vědět a přihlašte tým nebo se přidejte k našemu klubu. Info na mejlu: z.tomcal@seznam.cz

Pokud bude zájem po skončené oficiální části soutěžní sezóny 2017/18, v dubnu a květnu je tu pro futsalovou veřejnost plánován 26. ročník soutěže „Rychlý míč“, který by se odehrál o sobotách v dopoledních hodinách na Vítku a pak by nás čekala další řada letních aktivit v podobě venkovních i halových turnajů a pravděpodobně i velmi oblíbené letní soustředění klubu. Spolupráci s klubem opět prodloužil Standa Wonka, který dokonce požádal o zaregistrování do našeho klubu (dnes již proběhlo vyřizování registrace) a tak i jeho výpomoci klub může opět využít. Spolupráce se ujal také nový kameraman a střihač záznamů p. Stibor. Na další informace kolem klubového futsalu si vyčkejte po skončené sezóně, kdy výbor klubu společně s dalšími klubovými zapálenci projedná vstup do sezóny 2018/19. Sportu zdar a futsalu zvláště!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient