Search
Close this search box.

Občané se sešli v Jubilejním parku, seznámili se s detaily památkové obnovy

Ve středu 14. března se v Jubilejním parku setkalo na tři desítky znojemských občanů, kteří se chtěli ještě detailněji seznámit, co se tu v rámci první etapy památkové obnovy parku chystá. Vše přijel vysvětlit Martin Kovář, jeden z projektantů návrhu. Občané měli možnost se ptát a seznámit se s dalšími zajímavostmi revitalizace.
Přítomné zajímalo, jak bude například naloženo se zelení v parku, obzvláště budoucnost stromů, k čemuž projekt samotný přistupuje velice citlivě a opatrně, jelikož se jedná o obnovu. Proto také projekt pečlivě vybírá, které stromy budou zachovány, prořezány a které naopak přibydou.

Kladena byla otázka na povrchy cest, ty dle projektu budou mlatové. Probralo se druhové zastoupení květin – obnoveno bude rozárium a botanická zahrada se sbírkou rostlin, kterou tvoří skalka a soubor kruhovitě uspořádaných záhonů pro trvalky a byliny. Občané se také zajímali o vodní prvky či zázemí pro děti a o mnoho dalšího. Velké poděkování patří Martinu Kovářovi za jeho odborný výklad a zodpovězení všech dotazů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient