Search
Close this search box.

Neznámý pachatel odcizil ve Vlašimi elektrokolo

V přesně neurčenou dobu, ve dnech od 7. – 10. února letošního roku, dosud neznámý pachatel odcizil ze sklepní kóje pánské jízdní elektrokolo. Vloupal se do jednoho ze sklepů panelového domu, který se nachází v ulici Družstevní ve Vlašimi. Nejprve z petlice odstranil visací zámek a zajistil si tak volný vstup do kóje. Tu prohledal a následně z ní odcizil pánské elektrokolo výrobní značky LEADER FOX, LF GRASS 29. K dalším poznávacím znakům můžeme uvést, že se jedná o elektrokolo černé barvy se zelenými pruhy, výrobní číslo rámu je OF1540284. Na kole převažuje spíše černá matná barva s výrazně zelenými nápisy. Přední i zadní strana je opatřena nabíjecími bateriemi. Pod sedlem je uschován zámek k jeho zabezpečení. Na řídítkách jsou černé pěnové gripy a displej, který uvádí stav kilometrů, rychlost jízdy, stav baterie a další údaje. V době odcizení bylo na display uvedeno, že kolo má najeto něco přes 6 200 kilometrů. Na rámu, řídítkách a baterii jsou nalepeny bílo-červené proužky. Součástí výrobku jsou také kotoučové brzdy značky Schimano. Kolo je nově vybaveno gelovým sedlem a černými předními i zadními blatníky. Další znak, podle kterého jde kolo upřesnit, spočívá v mírném prohnutí levého pedálu.

Tímto protiprávním jednáním pachatel způsobil škodu přesahující částku 30 000 korun. Dopustil se tak přečinu krádež a porušování domovní svobody, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi.

Policisté se případem intenzivně zabývají. Pátrají jak po lupiči, tak po odcizeném kole. Zatím se jim však nedaří ztotožnit osobu pachatele.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient