Search
Close this search box.

Nehoda s požárem blokovala celou noc dálnici u Prostějova

Téměř tři desítky hasičů u dopravní nehody s následným požárem, která u Prostějova na 23. km uzavřela dálnici D46.
Při nehodě se střetly dva kamiony a dodávka, které po nárazu začaly hořet. Jeden z kamionů převážel kari sítě, druhý kvasnice v krabicích, dodávka vezla počítačové komponenty.

V prvotní fázi se zásah soustředil na likvidaci požáru. Hasiči použili pěnu, kterou plameny zlikvidovali. Po celou dobu likvidace požáru byla dálnice D46 uzavřena v obou směrech. Hasiči následně zamezovali úniku ropných látek a pohonných hmot do kanalizace, přečerpávali neuniklé pohonné hmoty z poškozených nádrží nákladních vozidel, osvětlovali místo události a vypomáhali s překládkou nákladů. Překládka kvasnic byla velmi komplikovaná, částečně byl náklad naložen nakladačem, tam, kde se nakladač nedostal, pracovali hasiči ručně s lopatami.

Požár zničil obě kabiny tahačů, u jednoho byl částečně poškozen i návěs. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun. Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby, kterou odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice.

Ve spolupráci s odtahovou firmou byla havarovaná vozidla odtažena mimo dálnici. Následovala důkladná očista dálnice a závěrečný úklid. Poslední jednotky hasičů se z místa události vracely zpět na své základny v 8:45 hodin, dálnice zůstala stále ještě uzavřena.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient