Na Střeleckém ostrově v Litoměřicích se konal Den záchranářů Ústeckého kraje

(Aktualizováno před )

Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje bylo jednou z hlavních složek, které se podílely na zajištění Dne záchranářů Ústeckého kraje. Akce pořádaná pro širokou veřejnost se konala v sobotu 16. června 2018 v na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Letos se uskutečnil již 10. ročník. Během programu, který probíhal i na řece Labi, se představily všechny složky IZS a další organizace. Pořadatelem byl Ústecký kraj a město Litoměřice.

Přítomnost Policie ČR po celý den budila značný zájem návštěvníků. Ti si mohli prohlédnout techniku a vybavení poříční policie, litoměřického územního odboru a odboru dopravní policie. Zásahová jednotka a speciální pořádková jednotka prezentaci doplnily o výzbroj. Na nezájem veřejnosti si rozhodně nemohli stěžovat ani kriminalističtí znalci, kteří přestavili práci na „místě činu“. V obležení návštěvníků, zejména z řad dětí, byly policistky oddělení tisku a prevence, které měly připraveny zvídavé otázky z oblasti bezpečného chování – a k tomu samozřejmě za správné odpovědi byly k mání i drobné ceny. Velká pozornost občanů směřovala také ke speciálně vybaveným vozidlům – monitorovacímu vozu s kamerovým systémem a tzv. Schengenbusu cizinecké police, jehož vybavení mimo jiné slouží k rozpoznávání padělaných dokladů. Podle očekávání byl nepřetržitý „nával“ i u policejního vrtulníku. Zájemci si také mohli vyzkoušet část fyzických testů, které musí splnit uchazeči o práci u Policie ČR.

Policisté svoji činnost představili také v několika dynamických ukázkách. V průběhu dne mohli diváci vidět výcvik služebních psů se zadržením nebezpečného pachatele. Do „akce“ byli také nasazeni policejní potápěči a pyrotechnik zásahové jednotky, který zneškodnil munici vytaženou z řeky. Policisté poříčního oddělení ve spolupráci s osádkou letecké záchranné služby zachraňovali tonoucího – do lodi a za pomoci vrtulníku. Zásahová jednotka zakročila proti nebezpečnému pachateli ujíždějícímu ve vozidle. Velkou pozornost budila i jízdní policie. Policisté na koních předvedli zákroky proti výtržníkům.

Součástí programu Dne záchranářů Ústeckého kraje bylo předávání finančních šeků složkám IZS. Ústecký kraj daroval Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje šek v hodnotě 4.000.000 korun. Hodnotný dar z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka přebíral ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje plk. Mgr. Jaromír Kníže.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz