Na konci října dvacet stupňů? Žádný problém

Na 64 meteorologických stanicích dnes padly teplotní rekordy. Na některých bylo dokonce zaznamenáno přes dvacet stupňů. Nejtepleji bylo v Mošnově na Novojičínsku (21,4 °C). Letních dvacet stupňů si užili i obyvatelé Děčína či Kroměříže.
Rekord se přepisoval i na nejstarší meteorologické stanici v pražském Klementinu. Jen dvě desetiny stupně chybělo do „dvacítky“. Takhle teplo bylo v této oblasti naposledy v roce 1841!

Podle odborníků může ze rekordně teplým počasím kombinace teplého vzduchu od jihu a silného větru.

Avšak už v noci docházelo na meteorologických stanicích k přepisování maximálních hodnot. Jen málo chybělo k tomu, aby se noc na dnešek stala první říjnovou tropickou nocí v české historii.
Nejenom ve dne, ale už i během nočních hodin bylo nejtepleji ve zmiňovaném Mošnově (19,8 stupně Celsia).

Zítra už se tak vysoké teploty neočekávají. Maximem by mělo být v Čechách 15 a na Moravě 17 °C. Avšak ve čtvrtek bychom se opět mohli dočkat překonávání rekordů a s nimi spojených dvacetistupňových teplot.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!