Moravská Třebová zveřejnila první údaje o využití MHD

(Aktualizováno před )

V týdnu od 2. do 5. října bylo přepraveno 412 pasažérů. K tomu lze dle odhadu dopravce přičíst dalších 150-200 osob, které nebyly zaevidovány do statistiky během prvního dne provozu, kdy MHD jezdila zdarma. V týdnu od 8. do 12. října využilo linku celkem 632 pasažérů.

Statistiky máme k dispozici díky zapojení MHD do systému IREDO, provozovaného společností OREDO, která organizuje dopravu v Pardubickém a Královehradeckém kraji. Dopravce má v autobuse elektronické zařízení, které eviduje každého cestujícího a tato data jsou v systému IREDO shromažďována a následně zasílána na radnici. Město tak má díky tomuto systému k dispozici přesná čísla o počtech cestujících, kteří MHD ve městě využívají. Statistiky budou nadále dostupné po jednotlivých měsících.

Upozornění na závěr: aktuálně se jezdí podle výlukového jízdního řádu, který bude kvůli úpravám na železniční trati Česká Třebová – Dzbel platit až do 23. listopadu 2018. Tento výlukový jízdní řád je vyvěšen na webu města a současně je vylepen na zastávkách MHD.

Ceník jízdného:
děti do 6 let zdarma;
studenti do 26 let 2 Kč;
senioři nad 65 let 2 Kč;
ostatní 10 Kč.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz