Miliardář se chystá prodat fotbalovou Duklu Praha

Miliardář Petr Paukner, který vlastní fotbalovou Duklu, je rozhodnut jí prodat jinému vlastníkovi. Má už několik zájemců, ale jak uvedl, je důležité, aby se Dukla udržela v první lize.

Současný vlastník Dukly nechtěl říci, kdo přesně má zájem o jeho klub, ale nastínil alespoň představy potencionálních kupců. Dukla by podle nich měl být klub, který dává šance především mladým českým, případně slovenským hráčům a připravovat je k přestupu do západoevropských klubů. Budoucí majitel(é) mají zájem na tom, aby Paukner dál působil v klubu, ale chtějí, aby oni měli majoritu, s čímž by současný majitel neměl problém. Paukner také dal jasně najevo, že nejde o kupce z Ruska nebo Číny.

Dukla Praha se stala v posledních deseti letech stabilním účastníkem naší nejvyšší fotbalové soutěže. Zpravidla hraje tento pražský klub v klidných vodách středu tabulky.
Letos však je situace v druhé polovině tabulky velmi napínavá, co se týká záchrany. I Dukla patří mezi osm týmů, které se v tuto chvíli strachují o bytí a nebytí v první lize. Má v současné chvíli 26 bodů, což je jen o čtyři více než předposlední Baník Ostrava.

Dukla Praha patří mezi nejslavnější kluby naší fotbalové historie. Má mnoho titulů ligy, v jejím dresu vynikal Josef Masopust, který se stal nejlepším fotbalistou světa a např. Před 51 lety si tento klub zahrál semifinále evropského poháru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.