Search
Close this search box.

Mike Vainonen míří mezi Orly

Obrana Orlů se rozrůstá o výraznou posilu. Urostlý čtyřiadvacetiletý finský bek Mikko Vainonen, juniorský mistr světa z roku 2014, přichází do Znojma z finské nejvyšší soutěže.

Vainonen má za sebou vynikající juniorskou kariéru. Rodák z Helsinek prošel mládežnickými kategoriemi místního IFK, zároveň byl kapitánem mládežnické reprezentace Finska do 17 i 18 let. V roce 2012 zamířil do kanadské juniorky, kde působil v týmu Kingston Frontenacs. Na přelomu let 2013 a 2014 pak patřil k největším osobnostem finské juniorské reprezentace, která na světovém šampionátu v Malmö zaskočila favorizovanou Kanadu i domácí Švédy a získala titul mistrů světa. Právě Vainonen si mimo jiné připsal i asistenci u vítězné branky celého turnaje.

Hlavní přednosti urostlého zadáka, který po třech sezónách ve Finsku a dvou v Německu přestupuje do Znojma z celku Vaasan Sport, ale hledejme jinde. „Nehledali jsme tentokrát beka podle přihrávky nebo ofenzivních kvalit, jako je třeba Patrik Parkkonen, ale spíše někoho, kdo dokáže hrát fyzicky a být silný před vlastní brankou. Z hráčů, kteří nám byli nabízeni, se Mikko jevil velmi dobře. Přeci jen když je někdo draftován do NHL a hraje finskou ligu, bude mít svou kvalitu,“ upozorňuje hlavní kouč Orlů Miroslav Fryčer.

Vainonena v roce 2012 draftoval Nashville Predators, nejslavnější soutěž na světě si ale nikdy nezahrál a zámořské angažmá ukončil v průběhu sezóny 2014/15. „Pomůže nám i v aktuální situaci, kdy zdravých hráčů do obrany nemáme úplně přebytek a kabinou se ženou různé bacily. Klobouk dolů před kluky, kteří v neděli v takovém počtu úspěšně odehráli zápas v Grazu,“ dodává Fryčer.

Vainonen už v pondělí před šestou hodinou večerní přistál v Česku a k týmu se připojí v nejbližších hodinách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient