Search
Close this search box.

Městská policie Most vyhlašuje sbírku zimního ošacení pro lidi bez přístřeší

Asistenti prevence kriminality v loňském roce iniciovali sbírku pro lidi bez přístřeší poprvé a jejich aktivitu podpořilo vedení městské policie a vedení města. Do dobročinné akce se loni zapojilo bezmála sedmdesát mosteckých občanů, zaměstnanců magistrátu, městské policie a také například rodiče dětí ze soukromé mateřské školy Čtyřlístek. Vybrané oblečení zaplnilo sklady sociálního šatníku společnosti K srdci klíč, o.p.s. a pomohlo zahřát nejen lidi bez domova, ale také řadu dalších lidí po celou loňskou zimu.

„Přínosem této akce je, že se potřebným lidem dostane materiální pomoci, ale zejména pomůže zprostředkovat neformální kontakt klientů s organizací, která jim může pomoci situaci bezdomovectví řešit. Z loňského setkání si dokonce pracovníci azylového domu jednoho klienta hned odvezli a ubytovali, a tady vidíme ten hlavní přínos akce. Chceme lidem bez přístřeší pomoci se z ulice dostat a podobná akce může být tím pravým impulzem, který potřebují,“ uvedl ředitel městské police Jaroslav Hrvol.

Sbírka „Daruj a zahřej“ se letos stala součástí Zimního humanitárního opatření 2018-2019 pro osoby bez přístřeší, o které mj. pečuje společnost K srdci klíč o.p.s. prostřednictvím azylových domů pro muže a pro rodiny s dětmi a nocleháren. Dále na tomto zimním opatření spolupracuje Odbor sociálních věcí statutárního města Mostu, městská policie, Policie ČR a další neziskové organizace. Na zimu všichni spojují síly, aby pomohli lidem v nouzi přečkat mrazivé období.

„Pracovníci společnosti K srdci klíč, o.p.s. by rádi poděkovali občanům města Mostu a spolupracujícím organizacím za jejich výjimečnou solidaritu a štědrost. Sbírky, jako je tato, ukazují, že i když v Mostě není sociální situace právě ideální, soucítí jeho obyvatelé s těmi nejchudšími a snaží se jim pomoci, jak mohou. Tím, že následně předáváme pomoc potřebným, jim nejen často chráníme zdraví, či někdy dokonce život, ale také nám to usnadňuje komunikaci s nimi a můžeme je tak nasměrovat do služeb, které jim pomohou s návratem do běžného života,“ vysvětlil Karel Komárek, ředitel společnosti K srdci klíč, o. p. s.
Do projektu se letos zapojily také organizace Oblastní charita Most a Diakonie ČCE se svým Azylovým domem pro ženy a matky s dětmi v tísni v Mostě a přibyla tak dvě nová sběrná místa. Sbírka končí 20. prosince 2018, poté bude vybrané oblečení předáno na vánočním setkání, na kterém dostanou lidé bez domova nejen teplé jídlo a oblečení, ale také radu od partnerských společností, jak mohou svoji situaci řešit. Zapotřebí je zejména zimní oblečení pro muže a ženy – teplé ponožky, zimní boty a bundy, zateplené kalhoty, termo prádlo, šály, čepice, rukavice, spacáky a deky (vše čisté, vyprané). Věci, které nebudou využity pro lidi bez domova, budou k dispozici dalším potřebným lidem. Uvítáme i teplé oblečení pro děti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient