Search
Close this search box.

Litvínovští Bivojové se vrátili z víkendu s jedním vítězstvím

Litvínovské hráče čekali o víkendu dva soupeři hrající své zápasy téměř 500 kilometrů od domovů litvínovských hráčů, s vědomím že ani dvě výhry nemusí zajišťovat play-off ale ani devátou příčku, díky níž by se vyhnuli bojům o záchranu. Nakonec by bývalo skutečně stačilo jedno vítězství. To by ale bivojové museli vyhrát v sobotu místo v neděli. Na druhou stranu je pravda, že v případě sobotního vítězství by i ostatní nedělní zápasy možná dopadli zcela jinak, a že Litvínov si play-down ‘zajistil‘ v mnoha předešlých zápasech.

Litvínovské hráče čekali o víkendu dva soupeři hrající své zápasy téměř 500 kilometrů od domovů litvínovských hráčů, s vědomím že ani dvě výhry nemusí zajišťovat play-off ale ani devátou příčku, díky níž by se vyhnuli bojům o záchranu.
Nakonec by bývalo skutečně stačilo jedno vítězství. To by ale bivojové museli vyhrát v sobotu místo v neděli. Na druhou stranu je pravda, že v případě sobotního vítězství by i ostatní nedělní zápasy možná dopadli zcela jinak, a že Litvínov si play-down ‘zajistil‘ v mnoha předešlých zápasech.

V sobotu vypadalo všechno dobře, bivojové drželi vedení, prosazovali se znovu i jejich opory, avšak ve druhé třetině mnoho šancí neproměnili a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 4:4. V té ale na Litvínov zřejmě dolehla v zakončení a v přesilovkách tíha okamžiku už úplně, a Havířov strhnul vývoj zápasu na svou stranu.
V neděli sice byli horším týmem než domácí, ale svou výhru dokázali doslova vydřít, a alespoň trochu si vylepšit náladu i postavení v tabulce. Litvínov po vydřené výhře obsadil v základní části desátou příčku s dvoubodovou ztrátou na svého sobotního soupeře, a musí si tak projít nepříjemným boji o udržení. Desátá příčka alespoň zajišťuje v obou kolech první dva a případný rozhodující sedmý zápas na domácím hřišti.

Sobota 3. března:
Slovan Havířov – Bivoj Litvínov 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)
branky (asistence): 09:55 Daniel Hulič (Tomáš Sattler), 15:22 Daniel Hulič (Marek Mandelbaum), 27:26 Viktor Hocelík (Ondřej Krejčí), 37:56 Ondřej Krejčí (Viktor Hocelík)

Pondělí 4. března:
AQM Petrovice – Bivoj Litvínov 5:8 (3:1, 2:2, 1:5)
branky (asistence): 04:13 Michal Skuhrovec (Ondřej Krejčí), 30:05 Jaroslav Rybka, 31:23 Viktor Hocelík (Ondřej Tichý), 40:28 Tomáš Skalitz (Ondřej Krejčí), 44:53 Ondřej Krejčí (Jiří Vybíral), 56:20 David Procházka (Daniel Hulič), 59:07 Daniel Hulič (Marek Mandelbaum), 59:26 Viktor Hocelík

Vyjádření trenéra:
„V sobotu jsme byli většinu zápasu lepším týmem, ale nedokázali jsme ve třetí třetině nejméně třikrát trefit prázdnou branku v nabídnutých přesilovkách za stavu 4:4. V neděli jsme určitě nehráli špatně, ale soupeř předvedl hezký výkon a v zápase byl lepší. My ale příkladně zabojovali a získali tak alespoň nejlepší výchozí pozici do play-down. Chtěli jsme sice mnohem více, ale alespoň že tak. Musíme se teď pořádně soustředit na závěrečné části této sezóny.“

Sestava:
B: Stránský, Vybíral
O: Skuhrovec, Tichý, Vacín, Sattler, Krejčí, Vitner
Ú: Hocelík, Procházka, Mandelbaum, Hulič, Fanta, Skalitz, Rybka, Harák, Skořepa

V dalších zápasech se Bivoj Litvínov představí v sobotu 10. března od 17:00 a v neděli 11. března od 16:00 ve své domovské sportovní hale u Koldomu. Bivojové těmito zápasy zahájí souboje o záchranu první ligy. Soupeřem jim budou Svitavy, kterým v lednovém domácím zápase podlehli v poměru 4:9, když rozhodující náskok Svitavy získali v pětiminutové přesilovce po nesmyslně odpískaném faulu na naprosto nechutně filmujícího hráče Svitav. Série se hraje na čtyři vítězné zápasy. Druhou dvojici pro play-down tvoří Chomutov a Brno.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient