Search
Close this search box.

Liberečtí florbaloví dorostenci bodovali v Teplicích

Liberecký dorostenecký tým se v sobotu 3.3. vydal do Teplic, kde měl sehrát dva zápasy. Jako první soupeř se nám představili K.Vary a jako druhý soupeř na nás čekalo Ústí nad Labem. FBC Liberec vs FB HURRICAN Karlovy Vary6:1(2:0, 2:1, 2:0)

Liberecký dorostenecký tým se v sobotu 3.3. vydal do Teplic, kde měl sehrát dva zápasy. Jako první soupeř se nám představili K.Vary a jako druhý soupeř na nás čekalo Ústí nad Labem.

FBC Liberec vs FB HURRICAN Karlovy Vary6:1(2:0, 2:1, 2:0)

Ačkoliv liberecký tým výsledkově dominoval, na hřišti to nebylo znát. Hra byla pomalá, bez základních pravidel, zejména ztráty na středu hřiště a řešení situací 1-1.

V první třetině jsme nastoupili, nejspíše ještě z cesty, poměrně rozlámaní. Postupem času šlo vidět, a také bylo cítit na světelné tabuli, že se začínáme probouzet. Lépe jsme přecházeli střední pásmo a vytvářeli hezké kreativní akce. Bohužel jsme se častokrát nechávali unést a nebyli v obraně kompaktní, to zajistilo zrod šancí i na straně soupeře. Ovšem díky skvělé práci gólmana nás Vary nezačaly výsledkově dotahovat.

Rozhodně to nebyla žádná tragédie, kromě tempa a vážných chyb na středu hřiště, které naštěstí soupeř nedokázal potrestat, jsme viděli hezký kombinační florbal plný pěkných gólů do prázdné brány.

Branky: 2x Stránský, Pěnička, Blažek, Jaroš, Krejčí

FBC Liberec vs. Florbal Ústí2:8(1:3, 0:3, 1:2)

Ve druhém utkání nás čekala nejtěžší zkouška, a to souboj s Ústím. Již od rozcvičky bylo jasné, že to bude úplně jiný zápas. Kluci tentokrát zamakali a již na začátku zápasu byla cítit změna.

Na útočné polovině jsme dokázali Ústí držet a nepustit k míčku. Hráči rotovali, po přijmutí nahrávky šli okamžitě do pohybu a nikdo nepředržel jediný balónek. Tento způsob hry zajišťoval poměrně dlouhou část zápasu celkem vyrovnané skóre. Obraná práce byla zodpovědná a zvyšovala naše šance na získání dalších bodů.

Bohužel jak postupoval čas a začínali ubývat síly, tak se začaly projevovat střípky z předchozího zápasu. Začínali jsme vytvářet větší mezery v obraně a hůře a hůře se nám přecházelo to nejnebezpečnější pásmo – střední. K našemu neštěstí toho soupeř začal využívat a navyšovat náskok. Poté se nám zranili dva hráči, a tak se stalo, že poslední minuty zápasu jsme byli nuceni dohrát na dvě lajny.

Velmi hezký zápas s krásnými gólovými šancemi na obou stranách. Tak akorát tvrdý, na hranici, velký počet střel a hry na balónku. Bohužel, výsledková tabule ukazovala skóre 3:8.

Branky: Belák, Stránský

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient