Search
Close this search box.

Krnenští chtějí urychlit protipovodňová opatření

Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání vzalo na vědomí memorandum „Protipovodňová opatření na horním toku řeky Opavy a výstavba vodního díla Nové Heřminovy“, které 24. května na jednání zástupců města a obcí se státním podnikem Povodí Odry podepsalo také vedení města. Jeho úplné znění přinášíme na následujících řádcích.

„Na společném setkání zástupců státního podniku Povodí Odry s primátorem města Opavy, starostkou o místostarosty města Krnova a starostů obcí Zátor, Brantice, Čaková, Brumovice zazněl oprávněný požadavek na urychlení dokončení všech prvků protipovodňových opatření, které zajistí bezpečný život občanům těchto měst a obcí. Zvláště pak byl urgován požadavek zahájení výstavby vodního díla Nové Heřminovy, jako nezbytné a nenahraditelné stavby, která je klíčová pro správnou funkci protipovodňových opatření na horním toku řeky Opavy.

Zúčastnění zástupci měst a obcí vyzývají Vládu ČR, ministerstvo zemědělství, ministerstvo životního prostředí a Krajský úřad Moravskoslezského kraje ke konkrétním krokům, které urychlí schvalovací proces a umožní výstavbu klíčového prvku protipovodňových opatření na horní Opavě, vodního díla Nové Heřminovy.

Zúčastnění zástupci dále vyzývají vedení obce Nové Heřminovy, aby respektovalo současný právní stav, který nastal v přípravě realizace vodního díla Nové Heřminovy, zejména výkupy pozemků a schválení Zásad územního rozvoje Moravskoslezského kraje, přehodnotilo svůj dosavadní záporný postoj a ukončilo zdržovací taktiku ve správních řízeních. Zejména tímto krokem tak přispějí k dokončení schvalovacího procesu.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient