Kriminalisté dopadli významné distributory pervitinu na Jihlavsku

Za mřížemi skončili muž a žena, kteří nakupovali pervitin „ve velkém“. Drogu také distribuovali. Ani jeden z nich není na poli drogové trestné činnosti nováčkem. Kriminalisté muže a ženu zadrželi v době, když si pervitin mezi sebou předávali. Při zákroku zajistili necelých deset gramů pervitinu. Rukama ženy prošlo v období od začátku jara kolem sto padesáti gramů pervitinu. Policejní komisař zahájil trestní stíhání obou obviněných, na podaný návrh byli muž i žena vzati do vazby.

Potírání drogové trestné činnosti patří mezi dlouhodobé priority jihlavských kriminalistů a při objasňování jsou velmi úspěšní. Na základě vlastní intenzivní operativní činnosti nejen po pachatelích pátrají či odhalují ty, kteří s trestnými činy na úseku drog začínají, ale zaměřují se také na pachatele, kteří už za sebou drogovou trestnou činnost mají a kriminalisté zjišťují, zda v ní nepokračují.

Minulý týden dopadli kriminalisté muže a ženu, kteří patřili na drogové scéně na Jihlavsku mezi významný zdroj pervitinu v krajském městě. Oba důvodně podezřelé ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi kriminalisté v odpoledních hodinách v Jihlavě na ulici Kollárova. V době před zákrokem proběhl mezi mužem a ženou prodej pervitinu. Krystalickou látku žena po zadržení vydala. Pervitin kriminalisté zajistili a látka bude podrobena zkoumání na odborném policejním pracovišti. Oba zadržení byli umístěni do policejních cel. Dále provedli kriminalisté domovní prohlídku v bytě v Jihlavě, kde podezřelá žena bydlela.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže i ženy. „Třicetiletá žena byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, přičemž čin byl spáchán ve značném rozsahu. Čtyřicetiletý muž je také obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněná žena byla v minulosti již soudně trestána, na konci letošního května byla odsouzena v souvislosti s jinou trestnou činností na úseku drog. Také muž byl již soudně trestán, vloni v létě odešel od soudu za spáchanou drogovou trestnou činnost s podmíněným trestem odnětí svobody se zkušební dobou na dva roky, přesto se v následující době dopouštěl další trestné činnosti na úseku drog.

Žena byla obviněna z toho, že si přibližně od letošního jara opatřovala pervitin. V jednotlivých případech se převážně jednalo o množství kolem deseti gramů. Pervitin si žena většinou přebírala na různých místech Jihlavy a platila částku kolem jednoho tisíce korun za gram. Celkem si v daném období opatřila kolem 150 gramů pervitinu. Drogu žena používala pro svoji potřebu a také ji dále distribuovala. Pervitin si opatřoval a dále poskytoval dalším lidem také obviněný muž. Jemu prošlo rukama několik desítek gramů drogy. Pervitin si dvojice prodávala rovněž mezi sebou, při směně pervitinu za peníze, ke které došlo minulý týden, byli muž se ženou dopadeni a poté skončili v policejní cele.

U obou obviněných vzniklo důvodné podezření, že budou v páchání trestné činnosti pokračovat, policejní komisař proto podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí muže i ženy do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byli oba vzati do vazby a policisté obviněného muže i ženu eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Za zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy lze uložit trest odnětí svobody až na deset let.

Diskuze

Scroll to Top
Web spravuje Webklient