Komličenko dal dvacátý gól sezony a pomohl Mladé Boleslavi k vítězství

Teplice podaly v minulém kole sympatický výkon na Slavii, s kterou dlouho držely krok. Pak však v posledních deseti minutách zápasu obdržely dva góly a jely domů s prázdnou. Tepličtí hráči však věřili, že jsou schopni svou kvalitní hru z Edenu přenést i do dnešního zápasu s Mladou Boleslaví. To se jim však nepovedlo.

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Takže nakonec to byla Mladá Boleslav, která potvrdila bod z předešlého utkání s mistrem z Plzně. A hlavně její kanonýr Nikolaj Komličenko ukázal, že ani přes zimu nepřišel o střeleckou formu.

Teplice šly hned od začátku za vítězstvím a měly více ze hry. Poté však jejich aktivita postupně opadala a boleslavští se začali dostávat do šancí a dokonce ve 35. minutě vstřelili úvodní gól. Křapka využil zmatku v teplické obraně a dotlačil míč do sítě – 0:1.
Hosté mohli vzápětí zvýšit skóre, ale Komličenko a následně Ladra jen trefili tyče!

Avšak několik chvil po začátku druhé půle se druhého gólu dočkali. Tepličtí faulovali Hoška a Komličenko se z penalty nemýlil -0:2. Zanedlouho byl ale vyloučen mladoboleslavský Šušnjar.

Domácí se snažili snížit, ale Horova hlavička jen těsně minula branku. Ale i hosté byli blízko dalšímu gólu, Matějovského střela však skončila na břevně!

Teplice se ke konci utkání vzmohly k velkému náporu, ale rány Ljevakoviče a Trubače si cestu do sítě nenašly.

„Za mého angažmá to byl náš nejhorší výkon, co se týče přístupu a nasazení. Z týmu jsem necítil drajv s výsledkem něco udělat. Připravovali jsme se, jak bránit Matějovského, protože on je mozkem Mladé Boleslavi. A přesto měl díky své chytrosti a zkušenosti většinu balonů. To se nám nepovedlo a Marek u nás strávil příjemný večer,“ řekl teplický kouč Stanislav Hejkal.

„Do vyloučení jsme vyjma úvodu podali velmi dobrý výkon. Utkání jsme měli pod kontrolou a vedle gólů jsme si vypracovali další šance. Pak ale přišla červená karta, stáhli jsme se do jiného rozestavení a Teplice nás zatlačily. Přesto jsme do velkých šancí soupeře nepustili. Vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber.

Branky: 36. Křapka, 47. Komličenko z pen. Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Fišer. ŽK: Hošek, Krob, Kuchta, Čmovš – Šušnjar, Hájek. ČK: 50. Šušnjar. Diváci: 2103.

Teplice: Grigar – Krob, Hošek (54. Shejbal), Čmovš, Vondrášek – Moulis, Žitný (75. Bezdička), Ljevakovič, Hora – Trubač, Kuchta. Trenér: Hejkal.

Mladá Boleslav: Šeda – Fulnek, Šušnjar, Hájek, Křapka – Ladra (81. Ewerton), Takács, Matějovský (85. Tatajev), Hubínek, Přikryl (90. Chaluš) – Komličenko. Trenér: Weber.