Search
Close this search box.

Kometa porazila Vítkovice, je prvním týmem v semifinále

Kometa stejně jako vloni postoupila v prvním kole Generali play-off v nejrychlejším možném termínu. Vítkovice porazila jednoznačně 4:0 a bude trpělivě čekat na svého semifinále soupeře. Poslední krok bývá vždycky nejtěžší, což se v nedělní večer potvrdilo. Ostravští dlouho odolávali, do 35. minuty i vedli, ale domácí zlomili jejich odpor a po gólech Vincoura, Štencela a Hynka Zohorny vyhráli 3:1. Celkově 4:0 na zápasy.

První třetina začala větší aktivitou Vítkovic, které hned v úvodu dostaly možnost přesilovky. Nebezpečně zahrozil Tybor, ale Čiliak se dokázal včas přesunout k zadní tyči. Poté si zahrála přesilovku i Komety, leč šance Hynka Zohorna a Nečase skončily u Bartošáka. Na trestné bylo vůbec hodně rušno, trestných minut padlo za třetinu celkem osmnáct, a tak se hrálo v nestandardním počtu hráčů na ledě. Ostravští sice přesilovku nevyužili, ale těsně po jejím skončení vystřelil nadvakrát Peter Trška a poprvé v brněnských zápasech překonal Čiliaka.

Za těsného stavu se odcházelo do kabin, byť měli Brňané krátkou možnost přesilovky pět na tři. Tu využít nestihli. Ve druhé části se hrálo převážně před vítkovickou bránou, tresty narůstaly, stejně jako velké tutovky Komety. Vše ale pochytal výborný Bartošák. A když nezasáhl on, pomohla mu boční tyč po střele Nečase, jenž měl i další dobrou možnost. V dobré pozici ale minul poloprázdnou klec.

Brno se ovšem nevzdávalo ve snaze o vyrovnání a pět minut před pauzou se dočkalo kýžených ovací. Nejprve byl před bránou Zaťovič, který trefil jen beton ostravského mága, poté ale vybídl Haščák ke skórování Tomáše Vincoura, který rozburácel vyprodanou DRFG Arenu – 1:1. Kometu gól ještě víc nastartoval a druhý gól byl na spadnutí, ale hosté odolali.

Hladoví Brňané neměli stále dost a do své kořisti se hned od úvodu třetí pořádně zakousli. Bartošák nevěděl, kam dřív skočit, znovu se hrálo před jeho bránou a především nejvíc práce měl v oslabení, mnohdy také hráli hosté ve třech. Kometě se však podařilo docílit branky v klasickém složení pět na pět. Hruška citovkou přihrál na Jana Štencela, který puk tečoval do brány – 2:1.

Svěřenci Jakuba Petra zkusili odvolat brankáře, nic jiného jim nezbývalo, ale Kometa houževnatého soupeře nakonec udolala. Do prázdné se trefil přes celé hřiště Hynek Zohorna a vystřelil Brnu semifinále. Kometa tak už deset zápasů v řadě nepoznala ve vyřazovacích bojích hořkost porážky.

Na svého semifinálového soupeře si musí počkat, protože Kometa je prvním týmem z celé extraligy, která si s předstihem zajistila účast v TOP4.

HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1

Branky a nahrávky: 35. Vincour (Haščák, Hruška), 46. Štencel (Hruška, R. Zohorna), 58. H. Zohorna (J. Krejčík, L. Čermák) – 14. Trška (Mahbod). Rozhodčí: Hodek, Šír – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 45:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1. Hráči zápasu: Marek Čiliak – Patrik Bartošák. Stav série: 4:0.

HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška, Urbanec – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, P. Zdráhal – Kurovský, Š. Stránský, Szturc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient