Kohouti doma odvrátili prohru, na závěr parádně skórovali

Před skvělou návštěvou 1 167 diváků se hokejisté České Třebové ve finálové sérii konečně radovali, v domácím prostředí porazili moravskotřebovský Slovan 7:5. Kohouti strhli vítězství na svoji stranu až ve třetině, v níž soupeři nastříleli čtyři branky. Čtvrtý zápas se bude hrát ve středu 21. března v Moravské Třebové.

Zápas začal pro domácí tým menším šokem. Na začátku 4. minuty totiž z pravého křídla přesně a tvrdě zamířil útočník Fibrich – 0:1. Vzápětí mohl skórovat hostující Augustin, brankář Sajdl naštěstí zachránil. Kohoutům pomohl nedovolený zákrok Řehulky (hákování). K využití přesilové hry stačilo Kohoutům pouhých 12 vteřin, po parádní spolupráci s Prachařem a Křečanem v čase 9:09 vyrovnával Šejba – 1:1. Domácí vzápětí na chvíli vypnuli a draze za to zaplatili. Druhý útok Slovanu rozebral domácí obranu jako domeček z karet, po rychlém „ťukesu“ strhl v čase 9:45 vedení na stranu hostujícího mužstva Kobza – 1:2. Řehulka byl o malý okamžik později znovu vyloučen, při hře v oslabení zneškodnil gólman Sajdl gólovou šanci Augustina. Krátce poté si na českotřebovském brankáři vylámal zuby také osamocený Pěcha.
Nedáš, dostaneš. Platilo ve 14. minutě, kdy z levé strany překvapil brankáře Turka prudkým švihem Jar. Moučka – 2:2. Hosté si krátce poté vypracovali další dvě vyložené příležitosti. V 17. minutě zaúřadovala dvojice Augustin – Čikl, jejichž nájezdu úspěšně čelil brankář Sajdl. Ve stejné minutě byl vyloučen moravskotřebovský bek Bednařík, domácí propadli v útočném pásmu a po rychlém výpadu Augustina s Čiklem se puk odrazil od levé tyčky českotřebovské branky!
V závěru první třetiny se Kohoutům naskytla skvělá příležitost. V čase 19:06 byl vyloučen Pavlovský, jeden z hostujících hráčů zalehl puk v brankovišti, nařízené trestné střílení však Jar. Moučka neproměnil.

Na začátku druhé dvacetiminutovky pokračovala přesilovka Kohoutů, kteří se poprvé dostali do vedení, když v čase 20:43 dorážel puk do odkryté branky Jindřich – 3:2. Další minuty patřily brankáři Sajdlovi, který držel svůj tým nad vodou zejména při hře v oslabení. Ve 23. minutě zlikvidoval šance Schneidera, Rajnohy a Langra. Ve 27. minutě na něj byli krátcí Augustin a znovu Schneider, o dvě minuty později kryl domácí gólman nebezpečnou střelu Fibricha. Po tvrdém ataku jednoho z hráčů Slovanu museli otřesenému Prachařovi pomoci na střídačku dva spoluhráči, jednoho z klíčových útočníků naštěstí dal po několika minutách dohromady masér Míra Krsek. V čase 31:21 byl vyloučen domácí útočník Pejcha, po 49 vteřinách hry se o vyrovnání postaral šikovný Fibrich – 3:3. Co bylo horší, třetí pětka Kohoutů se vzápětí dopustila dalšího zaváhání a hosté zápas během krátké doby otočili. V čase 33:03, opět po výborné spolupráci s Langrem a Faltusem, vstřelil čtvrtou branku Slovanu výborně hrající Kobza – 3:4. A mohlo být ještě hůř. Ve 37. minutě ztratil puk před vlastní brankou Pejcha, ve vyložené gólové šanci netrefil Fibrich.

Rozjetí hosté dominovali také v úvodu závěrečné třetiny. Ve 45. minutě zlikvidoval Sajdl nájezd Faltuse s Pěchou, o minutu později kryl tvrdou ránu Langra. Klíčové bylo, že domácí vzápětí ubránili další přesilovou hru Slovanu. Závěrečná desetiminutovka patřila Kohoutům. O vyrovnání se v čase 50:19 postaral s obrovskou chutí hrající Křečan – 4:4. O malou chvíli později, přesně v čase 50:49, se všichni přítomní dozvěděli, že zápas sleduje 1 167 diváků!!

Zpráva o rekordní návštěvě domácí hokejisty povzbudila k mohutné ofenzívě. V čase 53:31, po výborné přihrávce Vlčka, se podruhé gólově prosadil Křečan – 5:4. Tentokrát vypadli z role hokejisté Moravské Třebové. Za pouhých 8 vteřin, v čase 53:39, je srazil do kolen přesně střílející Hemský – 6:4. Kohouti byli na koni, jenže přišlo další „bleskové“ zaváhání. Za vlastní brankou nedokázal puk odehrát do bezpečí Šejba, technicky skvěle vybaveného Pavlovského nedokázal ubránit asi Lesák, a tak útočník Slovanu v čase 53:59 vrátil svůj tým znovu hry – 6:5.

Hosté opět přiložili pod kotel a Kohouti chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. V 55. minutě měl stoprocentní šanci k vyrovnání zkušený Muselík, jeden z nejdůležitějších zákroků zápasu vytáhl brankář Sajdl. V čase 56:46 byl na straně domácích vyloučen obránce Prachař, kterého naštěstí v čase 57:11 následoval na trestnou lavici také hostující Schneider. V čase 57:50 si hosté vybrali oddechový čas, vzápětí vsadili na hru pěti proti čtyřem. Riskantní tah jim nevyšel, v čase 58:09 poslal puk do opuštěné moravskotřebovské branky Prachař – 7:5.

Česká Třebová – Moravská Třebová 7:5 (2:2, 1:2, 4:1)

Branky: 10. Šejba (Prachař, Křečan), 14. Jar. Moučka (Hemský, Vlček), 21. Jindřich (Prachař, Křečan), 51. Křečan (Prachař, Jindřich), 54. Křečan (Vlček,), 54. Hemský (Jar. Moučka), 59. Prachař (Šejba) – 4. Fibrich (Čikl), 10. Kobza (Langr, Faltus), 33. Fibrich (Pěcha), 34. Kobza (Langr, Faltus), 54. Pavlovský.
Rozhodčí: Čížek, Kareš – Kolář, Teplý. Vyloučení: 6:7 (navíc Fibrich na 10 minut). Využití: 2:1. Diváků: 1 167!!! Nejlepší hráči: Sajdl, Křečan, Prachař – Kobza, Langr. Stav série: 1:2.

Česká Třebová: Sajdl – Cik, Pražák, Lesák, Šejba, Jan Moučka, Procházka – Hemský, Vlček, Jar. Moučka – T. Prachař, Jindřich, Křečan – Pejcha, Knytl, Zítka – Šimončič.
Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Muselík, Bednařík, Schneider, Hradil – Augustin, Čikl, Pavlovský – Langr, Kobza, Faltus – Řehulka, Pěcha, Fibrich.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:„Výhra se rodila těžce, ale žijeme. Důležité bylo, že jsme zvládli třetí třetinu. Řada hráčů má zdravotní problémy, nastoupili se sebezapřením,“
Igor Čikl, st., trenér Slovanu: „Naše hra se ve třetím dějství trochu rozsypala, příliš část jsme hráli v oslabení. Neproměnili jsme velké množství šanci, soupeři výborně zachytal gólman. Na sedm inkasovaných branek se těžko vyhrává. Vedeme v sérii 2:1, doma chceme udělat poslední krok.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.