Kladenský psovod se psem zachránil život sebevrahovi

V minulém týdnu, konkrétně 20. září 2018, po desáté hodině večerní byl cestou operačního důstojníka vyžádán psovod ze skupiny základních kynologických činností Kladno do chatové osady v Libčicích nad Vltavou.

Tam místní policisté hledali sedmačtyřicetiletého muže, který se rozhodl spáchat sebevraždu, což vyplynulo z dopisu na rozloučenou, který byl nalezen v chatě ve výše zmiňované chatové osadě. Na místě probíhala rozsáhlá pátrací akce, které se zúčastnila i Letecká služba Policie ČR.

Na základě prvotních informací, které získal psovod od policistů Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou, byl služební pes Jalar použit na propátrání okolí. Při průzkumu terénu označil tento čtyřnohý pomocník policistů tři předměty. Jednalo se o mobilní telefon, svazek klíčů a krabičku léků, které patřily pohřešovanému muži.

Za nedlouho pes označil i ukrytou osobu, která byla předána místním policistům, kteří ověřili, že se jedná o pohřešovaného muže.

Vypátráním pohřešovaného zcela určitě pomohl zachránit muži se sebevražednými úmysly služební pes Jalar život. U osoby navíc psovod zajistil lahvičku s neznámou tekutinou, kterou se pokoušel muž před policistou vypít. Následně byl nalezený muž předán do rukou lékařů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient