Search
Close this search box.

Karvinské muzeum definitivně končí, kraj budovu na náměstí prodává, chce za něj alespoň deset milionů

Karvinské muzeum definitivně končí. Domácím novinám to potvrdila mluvčí hejtmana Nikola Birklenová s tím, že kraj nyní historický objekt na Masarykově náměstí prodává. Na realitních serverech jeho cena začíná na deseti milionech korun.

Karvinské muzeum definitivně končí. Domácím novinám to potvrdila mluvčí hejtmana Nikola Birklenová s tím, že kraj nyní historický objekt na Masarykově náměstí prodává. Na realitních serverech jeho cena začíná na deseti milionech korun.

Muzeum se nyní nabízí na realitních serverech za 10 milionů. Foto: Sreality.cz

Výstavní síň Muzea Těšínska v Karviné se nacházela v západní části Masarykova náměstí. Pořádali se zde léta tematicky proměnné výstavy dokumentující historické události zdejšího regionu i celé Moravy a Čech. Pobočka, jež fungovala v Karviné od konce osmdesátých let, se potýkala s menší návštěvností mj. i kvůli pandemii COVID-19. Druhou zavřenou pobočkou muzea (z celkem deseti) byla ta v Jablunkově. Jablunkovští však mají větší štěstí než Karviňáci. Jablunkovská pobočka bude totiž znovuotevřena.

„Činnost karvinské pobočky Muzea Těšínska byla ukončena a objekt by měl být prodán. Muzeum Těšínska  připravuje novou pobočku s moderním pojetím expozic v Jablunkově, která by měla být zpřístupněna veřejnosti v červenci letošního roku,“ uvedla Birklenová. Poslední výstavou v Karviné tak byla ta se symbolickým názvem Těšínské Slezsko a jeho proměny v době modernizace (fotografie v úvodu).

Z Karviné se tak výstavnictví pomalu ale jistě vytrácí. Během posledních let skončila ještě galerie Pod věží na Masarykově náměstí, galerie Chagall na zámku a výstavní prostor ve foyeru Obchodně podnikatelské fakulty. Výstavy už několik let nepořádá ani pobočka Státního okresního archivu. Zbývá tak už jen galerie v městském domě kultury, výstavy v regionální knihovně a omezený provoz na zámku ve Fryštátě, kde od roku 2003 funguje expozice připravaná ve spolupráci s Národní galerií. V tzv. Lottyhousu si mohou návštěvníci prohlédnout díla, která představují práce nejvýznamnějších reprezentantů českého umění předminulého věku. Kolekce téměř padesáti obrazů a plastik spadá do období od klasicismu až po umělecké proudy konce 19. století.

”Další výstavní místo vzniká v rekonstruovaném domě 34 na Masarykově náměstí. Výstavní místo také vznikne v rámci POHO Parku v bývalém dole Gabriela,” dodal mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient