Karlovy Vary jsou blízko návratu do extraligy

Velký krok udělaly Karlovy Vary k tomu, aby se po roční pauze vrátily do naší nejvyšší hokejové soutěže. Teď už jim stačí, aby v příštím kole získaly bod, nebo aby Jihlava neuspěla.

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Hned od začátku domácí dokazovali, že to myslí vážně s návratem do extraligy, mocně útočili, zároveň si hlídali zadní vrátka. Ale první gól se jim povedlo dát až v 11. minutě. Další branka padla až v polovině utkání a opět do kladenské svatyně. Když ve 47. minutě dali domácí třetí gól, bylo v podstatě rozhodnuto. Kladno i přes snahu nedokázalo výsledek ani zkorigovat.

U Kladna se dá říci, že si baráž kazí svou špatnou produktivitou. Průměrně nedává ani dva góly na zápas, přesto ještě pořád má šanci na postup.

Tomáš Mariška, trenér Karlových Var:Od prvního střídání jsme si šli za tím, co jsme chtěli. Chtěli jsme urvat tři body a udělat další důležitý krok za naším cílem, což se nám podařilo. Až na osm deset minut ve třetí třetině, kdy nás soupeř zatlačil a zkusil závěrečný tlak, jsme byli lepším týmem. Byl to obětavý, týmový výkon, navíc podpořený fantastickým Tomášem Závorkou vzadu. Musíme ale teď dobře zregenerovat a připravit se na páteční utkání, do kterého musíme jít stejně jako do posledních zápasů. Ještě není nic definitivně hotového a my musíme pracovat dále.“
Pavel Patera, trenér Kladna:Dnes jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec. Už v první třetině jsme mohli prohrávat 3:0 nebo 4:0. Vary si šly za výhrou a my jsme byli přešlí. Nemohli jsme se dostat do zápasu. Těžko se mi to hodnotí.“

Branky a nahrávky: 11. Vachovec (Skuhravý), 30. Kohout (Gríger, O. Beránek), 47. Balán (Flek). Rozhodčí: Hradil, Kikka – Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4, navíc Štich (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5502 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, A. Rulík – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Gríger, Beránek – Šik, Skuhravý, Vachovec – Vrdlovec, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.
Kladno: Cikánek – Štich, Zelinger, Svedlund, Repe, Lenďák, Kehar, od 37. Matula – Kružík, T. Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava ml. – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Litvínovští hráči věděli, že jak by prohráli, baráž by byla s velkou pravděpodobností ztracená. Tu bodovou ztrátu by ve dvou posledních kolech dotahovali jen zázrakem.

I proto se do utkání pustili s vervou (což mají i v názvu) a v 6. minutě se jim povedlo skórovat zásluhou Černého. Poté se však zbytečně moc zatáhli, hosté převzali iniciativu a ke konci třetiny vyrovnali. Druhá třetina byla herně vyrovnána, ale gólově byli úspěšní jen hosté a otočili tak skóre ve svůj prospěch. Jak už bylo na začátku poznamenáno, domácí věděli, že ztráta bodů by byla pro ně „likvidační“. I diváci to věděli a hnali své miláčky do útoku. A povedlo se, Litvínov si dvěma góly vrátil vedení na svou stranu a už to udržel.

Branky a nahrávky: 6. J. Černý (Baránek, Gula), 53. J. Mikúš (Sörvik, M. Hanzl), 56. Gerhát (Sörvik, Iberer) – 19. Skořepa (P. Straka, Suchánek), 28. F. Seman (D. Čermák, Kořenář). Rozhodčí: Pešina, Šír – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:3, navíc Frolo (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4642.

Litvínov: Kantor – Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Z. Sklenička, Iberer – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Řehoř, Gerhát, Trávníček – Matoušek, Válek, L. Doudera. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.
Jihlava: Kořenář – De la Rose, Suchánek, Stříteský, J. Zdráhal, Šidlík, Váňa, Půža – P. Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, A. Zeman, Anděl – D. Čermák, R. Hubáček, Seman – Rys, M. Hlinka, Půža. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak