Search
Close this search box.

Karlovy Vary jsou blízko návratu do extraligy

Velký krok udělaly Karlovy Vary k tomu, aby se po roční pauze vrátily do naší nejvyšší hokejové soutěže. Teď už jim stačí, aby v příštím kole získaly bod, nebo aby Jihlava neuspěla.

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Hned od začátku domácí dokazovali, že to myslí vážně s návratem do extraligy, mocně útočili, zároveň si hlídali zadní vrátka. Ale první gól se jim povedlo dát až v 11. minutě. Další branka padla až v polovině utkání a opět do kladenské svatyně. Když ve 47. minutě dali domácí třetí gól, bylo v podstatě rozhodnuto. Kladno i přes snahu nedokázalo výsledek ani zkorigovat.

U Kladna se dá říci, že si baráž kazí svou špatnou produktivitou. Průměrně nedává ani dva góly na zápas, přesto ještě pořád má šanci na postup.

Tomáš Mariška, trenér Karlových Var:Od prvního střídání jsme si šli za tím, co jsme chtěli. Chtěli jsme urvat tři body a udělat další důležitý krok za naším cílem, což se nám podařilo. Až na osm deset minut ve třetí třetině, kdy nás soupeř zatlačil a zkusil závěrečný tlak, jsme byli lepším týmem. Byl to obětavý, týmový výkon, navíc podpořený fantastickým Tomášem Závorkou vzadu. Musíme ale teď dobře zregenerovat a připravit se na páteční utkání, do kterého musíme jít stejně jako do posledních zápasů. Ještě není nic definitivně hotového a my musíme pracovat dále.“
Pavel Patera, trenér Kladna:Dnes jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec. Už v první třetině jsme mohli prohrávat 3:0 nebo 4:0. Vary si šly za výhrou a my jsme byli přešlí. Nemohli jsme se dostat do zápasu. Těžko se mi to hodnotí.“

Branky a nahrávky: 11. Vachovec (Skuhravý), 30. Kohout (Gríger, O. Beránek), 47. Balán (Flek). Rozhodčí: Hradil, Kikka – Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4, navíc Štich (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5502 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, A. Rulík – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Gríger, Beránek – Šik, Skuhravý, Vachovec – Vrdlovec, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.
Kladno: Cikánek – Štich, Zelinger, Svedlund, Repe, Lenďák, Kehar, od 37. Matula – Kružík, T. Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava ml. – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Litvínovští hráči věděli, že jak by prohráli, baráž by byla s velkou pravděpodobností ztracená. Tu bodovou ztrátu by ve dvou posledních kolech dotahovali jen zázrakem.

I proto se do utkání pustili s vervou (což mají i v názvu) a v 6. minutě se jim povedlo skórovat zásluhou Černého. Poté se však zbytečně moc zatáhli, hosté převzali iniciativu a ke konci třetiny vyrovnali. Druhá třetina byla herně vyrovnána, ale gólově byli úspěšní jen hosté a otočili tak skóre ve svůj prospěch. Jak už bylo na začátku poznamenáno, domácí věděli, že ztráta bodů by byla pro ně „likvidační“. I diváci to věděli a hnali své miláčky do útoku. A povedlo se, Litvínov si dvěma góly vrátil vedení na svou stranu a už to udržel.

Branky a nahrávky: 6. J. Černý (Baránek, Gula), 53. J. Mikúš (Sörvik, M. Hanzl), 56. Gerhát (Sörvik, Iberer) – 19. Skořepa (P. Straka, Suchánek), 28. F. Seman (D. Čermák, Kořenář). Rozhodčí: Pešina, Šír – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:3, navíc Frolo (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4642.

Litvínov: Kantor – Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Z. Sklenička, Iberer – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Řehoř, Gerhát, Trávníček – Matoušek, Válek, L. Doudera. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.
Jihlava: Kořenář – De la Rose, Suchánek, Stříteský, J. Zdráhal, Šidlík, Váňa, Půža – P. Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, A. Zeman, Anděl – D. Čermák, R. Hubáček, Seman – Rys, M. Hlinka, Půža. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient