Karlovarští hokejisté se poprvé od postupu vrátili na led

(Aktualizováno před )

Hokejisté karlovarské energie vstoupili do pátého týdne letní přípravy. Stejně jako v loňské sezoně je i v přípravě na nový ročník nejvyšší soutěže čeká týden strávený na ledě, na který se vrátili poprvé od úspěšné dubnové baráže o extraligu.

„Využili jsme toho, že můžeme využít led i mimo sezonu. Hráči mají možnost si led zase trochu vyzkoušet a osahat. Oproti loňskému roku, kdy jsme pilovali trochu systém, protože jsme obměňovali tým, tak letos se spíše zaměřujeme na individuální dovednosti,“ popsal náplň přípravy na ledě asistent trenéra Tomáš Mariška.

Proč se vůbec energetici vrací mezi mantinely i v měsících, kdy se obvykle trénuje jen kondice na suchu? „Chtěli jsme trochu rozbít stereotyp přípravy. Zařadili jsme led v rámci našeho tzv. herního týdne, kdy chceme aby si hráči zahráli i hry – basketbal, volejbal či malou kopanou,“ dodal šestatřicetiletý kouč s tím, že podobnou praxi použili už během uplynulé sezony.

Ke kádru A-týmu se v těchto dnech připojili i další nadějní junioři z líhně karlovarské mládeže – obránce Daniel Zavřel a útočník David Holub. Celkem se tak s mužstvem trenéra Pešouta připravuje již šestice mladých hráčů. Již dříve se do sestavy zařadili reprezentanti Fiip Bernáth, David Tureček a Adam Křemen či útočník Radek Prošek.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz