Karlovarští hokejisté se poprvé od postupu vrátili na led

Hokejisté karlovarské energie vstoupili do pátého týdne letní přípravy. Stejně jako v loňské sezoně je i v přípravě na nový ročník nejvyšší soutěže čeká týden strávený na ledě, na který se vrátili poprvé od úspěšné dubnové baráže o extraligu.

„Využili jsme toho, že můžeme využít led i mimo sezonu. Hráči mají možnost si led zase trochu vyzkoušet a osahat. Oproti loňskému roku, kdy jsme pilovali trochu systém, protože jsme obměňovali tým, tak letos se spíše zaměřujeme na individuální dovednosti,“ popsal náplň přípravy na ledě asistent trenéra Tomáš Mariška.

Proč se vůbec energetici vrací mezi mantinely i v měsících, kdy se obvykle trénuje jen kondice na suchu? „Chtěli jsme trochu rozbít stereotyp přípravy. Zařadili jsme led v rámci našeho tzv. herního týdne, kdy chceme aby si hráči zahráli i hry – basketbal, volejbal či malou kopanou,“ dodal šestatřicetiletý kouč s tím, že podobnou praxi použili už během uplynulé sezony.

Ke kádru A-týmu se v těchto dnech připojili i další nadějní junioři z líhně karlovarské mládeže – obránce Daniel Zavřel a útočník David Holub. Celkem se tak s mužstvem trenéra Pešouta připravuje již šestice mladých hráčů. Již dříve se do sestavy zařadili reprezentanti Fiip Bernáth, David Tureček a Adam Křemen či útočník Radek Prošek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.