Search
Close this search box.

Junioři bojovali o výhru v Novém Boru

Dne 25. března se českolipští junioři, se značným zastoupením z dorostu, vydali do Nového Boru na turnaj, kde se postupně utkali s SK Bivoj Litvínov a Fbc DDM Kati Kadaň.

První utkání junioři odehráli proti favorizovanému Litvínovu. První třetina nezačala vůbec podle jejich představ, už po 59 sekundách totiž šel soupeř rychle do vedení a hned po dalších třinácti vteřinách přidal ještě jeden gól. I přes pár pěkných šancí je Litvínov jasně přestřílel. Druhá třetina se nesla v úplně jiném duchu než ta první. Juniorům se však, i přes jasnou převahu, nepovedlo vstřelit gól a naopak jeden obdrželi. Druhou třetinu přitom střelecky jasně vyhráli v poměru 8:5. Ve třetí třetině se soupeř opět zvedl a lépe bránil i útočil než ve druhé třetině. V této třetině se už ale konečně povedlo vstřelit gól. Hned na začátku třetiny se po krásné kombinaci prosadil Jan Dudek s asistencí od hrajícího gólmana Marka Kocourka. O dvě minuty později se ale soupeř radoval znovu, již počtvrté. I přesto, že tým odvedl dobrý výkon, tento zápas prohrál poměrem 1:5, jelikož jedenáct vteřin před koncem zaznamenal Bivoj ještě jednu trefu.

FBC Gabriela Česká Lípa – SK Bivoj Litvínov 1:5
Branka: Spilka.

K druhému zápasu v novoborské sportovní hale nastoupili českolipští junioři proti Kadani. Skóre utkání otevřeli hráči Kadaně, když se jim na začátku druhé minuty podařilo procpat míček kolem tyčky až za záda gólmana Nechvíleho.Hráči z České Lípy ale nepřestali hrát a po chvíli se přesnou střelou prosadil Blažek a srovnal tak na 1:1, čímž stanovil skóre pro celou první třetinu. Do druhého dějství vstoupili lépe českolipští hráči. Na začátku třetiny rozehrávali standardní situaci na hranici velkého brankoviště, k míčku se postavil Jakub Kněžour a lišáckým způsobem přeloboval zeď bránících hráčů i s gólmanem a upravil tak skóre na 2:1. Chvíli na to se bohužel po přečíslení radovala z gólu Kadaň a srovnala skóre zápasu na 2:2. Od té doby však diktovali zbytek třetiny tempo hráči České Lípy. Nejdříve se po přesné nahrávce od Pešíra prosadil Dudek a vrátil České Lípě vedení. Po další povedené kombinaci s Kroupou a Pešírem přidal stejný hráč gól na 4:2. Hráči České Lípy dále kontrolovali balónek a v bráně je držel skvěle chytající Nechvíle. V úvodu třetí části se podařilo českolipským hráčům vstřelit rychlý gól a utkání se za stavu 5:2 zdálo být rozhodnuté. Jakmile ale hráči polevili, Kadani se podařilo dvěma góly snížit na 4:5 a utkání se tak vyvíjelo do dramatického konce. Pět minut před koncem zápasu se po Kroupově nahrávce prosadil Dudek a Česká Lípa se dostala do dvougólového vedení. Tři minuty před koncem se ale Kadani opět podařilo snížit a její hráči se rozhodně vzdát nechtěli. Českolipští však i přes závěrečné oslabení dokázali i díky dobrým zákrokům gólmana Nechvíleho hubený náskok udržet a dojít si pro vítězství 6:5.

FBC Gabriela Česká Lípa – DDM Kati Kadaň 6:5
Branky: Dudek 4, Kněžour, Blažek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient