Search
Close this search box.

Jihlavští hokejisté dostali pozvánku do týmů U-18, U-17 i U-16 a jsou znovu v reprezentaci

V dubnu 2018 měly mládežnické reprezentace na programu závěrečné akce sezony. Během nich se do národních týmů dostalo několik hráčů Dukly. Na dubnovém turnaji U-19 v Hodoníně mohla mít Jihlava hned trojnásobné zastoupení, ale tehdejší jihlavský gólman Jakub Škarek chytal baráž a obránci Lukáš Mareš s Matějem Válou byli nominováni jako náhradníci. Pár dní poté odehrála sedmnáctka turnaj ve Švýcarsku, kde byl výrazně vidět útočník Adam Najman. Klání pěti národů absolvoval i obránce Patrik Rašín. Na poslední dvě akce loňské sezony týmu do 16 let se dostal také útočník Tomáš Chlubna a zejména dvojutkání proti Slovensku odehrál skvěle (2+3).
Během června se reprezentanti naplno pustili do příprav na nový ročník. Duklu mezi nimi opět zastupuje Adam Najman, který na konci června absolvuje kemp U-18 v Kravařích a dalšího útočníka Tomáše Chlubny, jenž bude na kempu v téže městě, ale za U-17. Na dvou kempech reprezentační šestnáctky figuruje gólman Filip Maláč, obránce Tobias Adam a útočníci Matouš Menšík a David Moravec.

REPREZENTACE DO 19 LET: TURNAJ ČTYŘ ZEMÍ V HODONÍNĚ
Poslední reprezentační akcí hráčů do 19 let v uplynulé sezoně byl Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Na něj byl nominován tehdejší gólman Dukly Jihlava Jakub Škarek (vpravo) jenž se ale z turnaje musel kvůli účasti Dukly v baráži omluvit. Mezi náhradníky byly dva obránci jihlavské juniorky, kteří se aktuálně připravují s A-týmem: Lukáš Mareš (vlevo) a Matěj Vála. Národnímu týmu nakonec domácí akce vůbec nevyšla, v konkurenci Finska, Ruska a Slovenska získal jen jeden bod za porážku v prodloužení od Slovenska. Češi poté prohráli s Ruskem 0:5 a Finsku podlehli 1:3.

REPREZENTACE DO 18 LET: PŘÍPRAVNÝ KEMP V KRAVAŘÍCH
Nový trenér národního týmu do 18 let Alois Hadamczik povolal na první akci nové sezony hned 36 hráčů ze sedmnácti klubů. Spolu s asistenty Radkem Bělohlavem a Markem Židlickým se rozhodli i pro jihlavského zástupce, kterým je Adam Najman. Talentovaný útočník nastupoval v loňské sezoně za starší dorostence i za juniory Dukly a nyní tak znovu nakoukne do reprezentace. Sraz všech nominovaných je v sobotu 24.6., celá akce končí poslední červnový den.

REPREZENTACE DO 17 LET: TURNAJ PĚTI ZEMÍ VE ŠVÝCARSKU
Sedmnáctka zakončila loňskou sezonu turnajem pěti zemí v Basileji, na který byli nominováni dva hokejisté ze staršího dorostu a juniorky Dukly, obránce Patrik Rašín (dole) a útočník Adam Najman. Národní tým do sedmnácti let neodehrál vůbec špatný turnaj. Nejprve jen těsně podlehl Rusku 2:3. Poté získal cennou výhru nad Švédskem 4:3 v prodloužení, na které měl Adam výrazný podíl – nejprve ve 23. minutě srovnal na 1:1, v polovině třetí třetiny se podílel asistencí na bleskovém českém vyrovnání a 74 sekund před koncem svým druhým gólem v utkání poslal zápas do prodloužení. Reprezentanti si poté jednoznačně smlsli na Švýcarsku 7:4 s asistencí Adama Najmana na druhé brance Čechů. V závěrečném klání podlehli čeští mladíci v dramatickém zápasu Finsku 3:5 a obsadili tak konečné třetí místo.

REPREZENTACE DO 17 LET: LETNÍ KEMP V TŘEMOŠNÉ
Také v nově tvořené sedmnáctce má Dukla zastoupení. Od soboty 16.6. do středy 20.6. probíhá Letní kemp v Třemošné, kam trenéři Karel Beran, Libor Procházka a Radim Skuhrovec pozvali také útočníka mladšího a staršího dorostu Tomáše Chlubnu. Pro syna bývalého vynikajícího hráče SM-Liigy tak půjde o další stupínek v kariéře, loni totiž nastupoval za U-16.

REPREZENTACE DO 16 LET: DVOJZÁPAS SE SLOVENSKEM
Tomáš Chlubna si na sklonku uplynulé sezony vyzkoušel i dres týmu do 16 let, když se dostal na dvojzápas proti Slovensku. A vedlo se mu více než dobře. V prvním utkání, kdy porazila Česká republika bývalé federální partnery 4:2, dokázal na první gól nahrát a v závěrečných deseti minutách se brankově prosadil hned dvakrát. O den později při výhře 3:2 v prodloužení zaznamenal asistenci na druhém českém gólu i na vítězném zásahu Guta.

REPREZENTACE DO 16 LET: TURNAJ ČTYŘ ZEMÍ VE ŠVÉDSKU
I na základě dobré výkonnosti v dvojzápasu se Slovenskem se Tomáš Chlubna objevil i na závěrečné akci reprezentace do 16 let, kterou byl dubnový Turnaj čtyř zemí ve Švédsku. Tentokrát se ale do statistik nezapsal a ani český národní tým nezaznamenal výrazný úspěch. Nejprve se Švédskem padl 0:6, poté prohrál s Ruskem 1:3 a na závěr nestačil na Finsko poměrem 2:4.

REPREZENTACE DO 16 LET: LETNÍ KEMP V TŘEMOŠNÉ
Také reprezentační šestnáctka nastoupila do nové sezony s jihlavským zástupcem. V polovině června probíhá pětidenní kemp v Třemošné, kde je mezi 23 hráči také zástupce Dukly – gólman Filip Maláč. Další syn otce, který má za sebou úspěšnou kariéru, chytal v uplynulém ročníku za mladší dorostence Dukly Jihlava a stejně jako u všech předešlých reprezentantů jde v případě „Malageho“ také o hráče, jenž prošel cyklem Mezinárodní česko-finské hokejové školy. O několik dní později se na druhém kempu v Třemošné představí hned tři jihlavští hokejisté z celkového počtu 23 nominovaných hráčů. Od 23.6 do 27.6. se trenéra Petra Hakena budou snažit co nejvíce zaujmout obránce Tobias Adam (vpravo) a útočníci Matouš Menšík (vlevo) s Davidem Moravcem. Všichni tři nastupovali v ročníku 2017/2018 za mladší dorost Dukly, druhý jmenovaný si úspěšně vyzkoušel také kategorii staršího dorostu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient