Search
Close this search box.

Jihlavský fotbalový tým svede v pátek další důležitou bitvu

Fotbalová Vysočina se vzepřela předsezónním prognózám fanoušků i odborníků a skvělým vstupem do jara se zcela rovnocenně vrátila do boje o záchranu. Další důležitá bitva o setrvání mezi elitou čeká jihlavský tým už tento pátek 9. března od 18:00 hodin na Julisce – proti Dukle Praha.

Fotbalová Vysočina se vzepřela předsezónním prognózám fanoušků i odborníků a skvělým vstupem do jara se zcela rovnocenně vrátila do boje o záchranu. Další důležitá bitva o setrvání mezi elitou čeká jihlavský tým už tento pátek 9. března od 18:00 hodin na Julisce – proti Dukle Praha.

Pražská Dukla přezimovala na 10. příčce se slušným ziskem 19 bodů. Jenže tým trenéra Jaroslava Hynka v jarních duelech získal pouze bod ze zlínské Letné. V dalších kolech doma podlehl Jablonci a v posledním kole mu nevyšlo derby v Ďolíčku. Zimní náskok devíti bodů na FCV se za pouhá tři kola smrskl na jediný bodík! Juliska tak bude hostit velice důležitý duel o „šest“ bodů. Netřeba dodávat, že hráči Dukly mají před sebou jednoznačný úkol, kterým je první plný bodový zisk na jaře.

Prvoligová bilance obou celků je vzácně vyrovnaná, když si v jedenácti duelech oba celky připsaly po třech výhrách. Vysočina byla paradoxně úspěšnější na pražské půdě, kde v pěti utkáních dvakrát zvítězila a jednou se zrodila remíza. Poslední tříbodový zisk FCV se na Julisce zrodil skoro přesně před dvěma lety a stačila k němu vlastní trefa Štětiny. Vysočina uspěla i na podzim, když dvěma trefami v závěru utkání otočila průběh a doslova vydřela tři body za výhru 3:2. Za Jihlavu stříleli Fulnek, Dvořák a Ikaunieks, mezi střelce Dukly se zapsali Holenda a Mustedanagić.

Aktuální pohled do jihlavského kádru a předzápasové ambice Vysočiny tradičně poskytl asistent trenéra Michal Šmarda: „Před námi je velice těžký a důležitý zápas proti kvalitnímu a nepříjemnému soupeři. Dukla do jara nevstoupila ideálně, tudíž v nadcházejícím utkání udělá vše pro tříbodový zisk. Náš soupeř se dlouhodobě prezentuje kombinačním fotbalem, držením míčem, rychlým přechodem do útoku a kvalitními standardními situacemi. Pozor si musíme dát na rychlé kraje a též na nebezpečného zkušeného hroťáka Holendu. Dukla je navíc velice silná v domácím prostředí, kde uhrála většinu svých bodů a v probíhajícím ročníku na Julisce prohrála pouze dvakrát.“

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FK Dukla Praha: 19 utkání 3 – 9 – 7 27:34 / doma: 10 utkání 1 – 6 – 3 15:16 / venku: 9 utkání 2 – 3 – 4 12:17

Poslední vzájemné utkání: 10.9.2017 – Vysočina se dočkala! Díky fantastickému závěru otočila nepříznivě se vyvíjející duel, vybojovala velmi důležitý první tříbodový zisk v sezóně a vůbec poprvé v historii v domácím utkání porazila Duklu Praha! Na desátý pokus se to povedlo, když Jihlava v první půli neproměnila mnoho šancí a musela se spokojit jen s trefou Jakuba Fulneka, po níž však hosté záhy vyrovnali. Druhé dějství bylo z pohledu Vysočiny méně vydařené. Dukla šla do vedení, ovšem Pavel Dvořák a Davis Ikaunieks bitvu dokázali strhnout na stranu bojujících hráčů v modrém – 3:2!

FC Vysočina Jihlava
Střelci: 7 – Ikaunieks, 3 – Fulnek, 2 – Dvořák, Záviška, Krejčí, Tlustý, 1 – Klíma, Daníček.
Žluté karty: 4 – Krejčí, Nový, 3 – Keresteš, 2 – Zoubele, Rosa, Rakovan, Urblík, Popovič, Klíma, Vaculík, Ikaunieks 1 – Dvořák, Tlustý, Marcin, Fulnek, Štěpánek, Levin, Daníček, Schumacher.
Absence: Turyna a Keresteš (individuální trénink po zranění)

FK Dukla Praha
Trenér: Jaroslav Hynek
Střelci: 6 – Holenda, 2 – Djuranović, Podaný, Mustedanagić, 1 – Kušnír, Schranz, Kovaľ, Tetour, Milošević, Holík, Preisler.
Sestava v posledním utkání: Rada – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bilovský, Holík (77. Douděra), Tetour (10. Bezpalec) – Miloševič, Holenda, Djuranović (61. Brandner).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient