Search
Close this search box.

Jihlavská nemocnice získala nové vyhřívací podložky

Nové podložky, které pomáhají udržet u pacientů tělesnou teplotu, využívají na operačních sálech jihlavské nemocnice. Ročně je zdravotníci použijí u tisíců operací. Pacienti díky nim během zákroku neprochladnou. Nejenom u operací, které trvají hodiny, ale i desítky minut, tam všude jsou potřeba vyhřívací podložky: „Během operace dochází ke ztrátám tělesného tepla. Zabráníme tomu podložkou s nastavitelnou teplotou, která pacienta vyhřívá, což je velice důležité, hypotermie může vést k následným pooperačním komplikacím a zhoršené pooperační rekonvalescenci,“ popisuje vrchní sestra ARO Věra Čermáková.

V jihlavské nemocnici sloužily dvě vyhřívané podložky, nyní přibyly další tři kusy. Celkově stály 205 tisíc korun. V Nemocnici v Jihlavě je ročně provedeno zhruba 7 000 operací. 5 000 z nich je plánovaných, zbytek jsou akutní operace. Přes 2 000 operací provedou chirurgové, zhruba 1 400 gynekologové, přes 1 000 ortopedi. Kolem tisícovky traumatologové, zhruba 800 urologové, kolem 600 lékaři ORL a 200 kardiologové.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient