Jihlava získala povinné body a drží si tak nadále první místo. Pavel Horváth byl v Sokolově odvolán

Jihlavští fotbalisté chtěli proti Chrudimi udržet vítěznou sérii, což se jim povedlo. Výhra se však nerodila lehce, na góly si museli diváci počkat až do druhého poločasu. V něm dala Jihlava dva kousky a udržela si tak první místo druhé fotbalové ligy.

I na druhém místě nedošlo k žádné změně (prvních šest týmu si svoje pozice udrželo), zůstává tam Hradec Králové po výhře nad Třincem. Ale i v tomto utkání to neměl favoritem jednoduché, vysvobodila ho až penalta.

České Budějovice si drží třetí flek díky výhře v Sokolově. Po tomto utkání dojde v Sokolově ke změne na postu trenéra. „K dnešnímu dni jsme vzájemnou dohodou ukončili spolupráci s trenérer Pavlem Horváthem. Další členové realizačního týmu zůstávají u mužstva. Současné postavení A mužstva v tabulce a zisk bodů neodpovídá představám našeho klubu. Pavlovi Horváthovi chce jménem FK Baník Sokolov poděkovat za působení v klubu a přeji mu mnoho štěstí nejen ve sportovním, ale i v osobním životě,“ řekl k této změně výkonný ředitel sokolovského klubu Mgr. Tomáš Provazník.

Čtvrté jsou Pardubice, které porazily Ústí nad Labem. Tento severočeský tým se po skvělém začátku neskutečně trápí. Tohle už je třetí porážka za sebou. „Práce je nyní o tom vrátit se tam, kde jsme byli. Hráli jsme nyní spoustu zápasů venku a ne před naším publikem. Doufám, že utkání s Vítkovicemi zvládneme a budeme již naplno bodovat,“ vyhlíží nyní s nadějemi ústecký trenér Aleš Křeček k zápasu s ostravským týmem.

Na páté příčce se pohybuje Varnsdorf, kterému se povedlo doma porazit Žižkov 3:1. Na tom by nebylo až tak nic divného, zajímavé je spíše to, že se mu povedlo dát více jak jednu branku. To se mu v této sezoně podařilo až na jedenáctý pokus!

Šesté jsou Vítkovice, které v domácím prostředí porazily Vlašim jen těsně 1:0, i když hráli od 60. minuty proti deseti. „V prvním poločase jsme měli jednu šanci, kterou jsme využili. Po vyloučení jako bychom se zalekli situace. Z vlastní zkušenosti vím, že v deseti se tým obvykle uvolní. Utkání jsme zvládli, čehož si vážíme, ale víme, že musíme nadále pracovat na věcech, které nás trápí,“ podotkl vítkovický trenér Jiří Balcárek.

V polovině tabulky jsou Prostějov (7)., Brno (8.) a Ústí nad Labem (9.). Prostějov si odváží bod z Táborska. Brno vyhrálo ve Znojmě. „Posunuli jsme se zase o kousek dál. Budeme ale pracovat pořád stejně, chceme hrát doma i venku stejný fotbal, protože jen když budeme úspěšní i venku, můžeme pomýšlet na postup,“ podotkl brněnský trenér Pavel Šustr.

Na posledních dvou místech jsou Táborsko a Třinec.

Jihlava – Chrudim 2:0 (0:0)
Branky: 68. Zoubele, 85. Levin (pen.).

Hradec Králové – Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 62. M. Černý z PK.

Sokolov – České Budějovice 0:2 (0:2)
Branky: 11. Kladrubský z pen., 24. Ledecký.

Pardubice – Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 40. Fousek, 78. Petráň.

Varnsdorf – Žižkov 3:1 (1:0)
Branky: 35. Bláha, 58. Kocourek, 69. Rudnytskyj (pen) – 82. Batioja

MFK Vítkovice – FC S&B Vlašim 1:0 (1:0)
Branky: 39. Vasiljev.

Znojmo – Brno 0:1 (0:1)
Branka: 17. Bariš

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.