Search
Close this search box.

Jak oddálit ejakulaci? Především je třeba si problém přiznat!

Předčasný konec milování je smutný pro všechny zúčastněné. Občas se to stane každému, ale pokud se z občasnosti stane pravidlo, může jít dokonce o začátek manželské krize.

Předčasný konec milování je smutný pro všechny zúčastněné. Občas se to stane každému, ale pokud se z občasnosti stane pravidlo, může jít dokonce o začátek manželské krize.

Sex hraje ve vztahu podstatnou roli, což dříve či později přiznají i ti nestydlivější z milovníků a milovnic. Ne nadarmo je prvním znakem disharmonického vztahu ztráta zájmu o partnerský sex.

„Už se mnou nespí, určitě někoho má.“ Tak zní poměrně časté podezření pramenící z erotického nezájmu. Jenže příčina může být úplně jinde, než v novém objektu touhy. Více než polovina mužů po čtyřicítce se potýká s některým ze sexuálních „selhání“.

Prvním je ztráta erekce a druhý souvisí s předčasnou ejakulací. Oběma se dá předejít, ale je potřeba si je přiznat. Oddálit předčasnou ejakulaci a prodloužit si milostný zážitek není zas až tak těžké.

Jak oddálit ejakulaci? Na vitamíny zapomeňte!

Leckterý výrobce potravinových doplňků a vitamínů slíbí jejich až zázračný vliv na vaše schopnosti, včetně těch sexuálních. Zejména u nich si může být jistý, že reklamovat výrobek s tím, že právě v intimní oblasti nefunguje, by znamenalo veřejně sexuální handicap přiznat.

Eiaculato, tedy latinský výraz pro vyvrcholení a výstřik semene je základním prvkem pro samotnou existenci lidského rodu a rychlá ejakulace je podle některých literárních pramenů dána evolučně. V jeskynních dobách kdy nebezpečí číhalo na každém kroku a pohodlí klimatizovaných ložnic bylo ještě stovky tisíc let vzdáleno, byl rychlý rozmnožovací akt evoluční výhodou.

Evolučně mají ženy strach ze ztráty partnera o něco větší než muži, neboť už od dob vzniku lidského rodu jim šlo o zabezpečení vlastních potomků. I v současné společnosti, v níž se rozvádí zhruba polovina manželství, se tento strach vyskytuje.

Málo co je v životě tak důležité, jako kvalitní vztah. Proto je dobré ho hýčkat, jak nejvíce to jen jde. Znejistit chápající partnerku jen z důvodu studu a „předčasného“ výkonu, tedy výronu v ložnici, je škoda. Navíc zcela zbytečná. Ženy ho mají hluboce vtištěn do podvědomí. Jakmile klesne milostný zájem, okamžitě naskočí obava, zda není ve hře někdo další. Zvláště, když problém jde snadno odstranit. Na bonmotu, že sex tvoří deset procent vztahu, ale devadesát procent problémů, skutečně je zrnko pravdy.

Konec dřív, než přišel skutečný začátek

Někdy dojde dokonce k výronu semene ještě dříve, než nastane samotný akt. Připomeňme si poplašné heslo Římanů, latinské Hannibal ante portas, kterým oznamovali, že Hannibal už stojí před branami. Z toho každý rozklíčuje lékařský termín „ejaculatio ante portas“, který žádnou paní, ženu či dívku nepotěší. Prostě dřív, než došlo k proniknutí „do brány“, tedy ženského lůna, bylo hotovo.

U mladíků sbírajících první životní zkušenosti se něco podobného dá tolerovat, ale pro zkušenější ženy to může rozsvítit výstražné červené světlo ovlivňující další budování vztahu. Přitom dnes existuje celá řada léků na oddálení předčasné ejakulace, které si můžete nechat poslat poštou nebo cestou z práce koupit v lékárně. Připomínka lékárny není samoúčelná, ale má upozornit na to, že je dobré kupovat z osvědčených zdrojů, asijské náhražky nejen, že nemusí mít správný poměr žádané aktivní látky, ale dokonce může jít o zdraví nebezpečné náhražky.

Dnes, kdy si milování umíme opravdu užít, by bylo škoda si zážitek zbytečně zkrátit. Nikdy nebudeme žít dostatečně dlouho, abychom si náležitě vychutnali všechny radosti žití, a proto ztráta byť i jediného z nich je nenahraditelná. Každé milování, které „nedopadlo“, už nikdy nenahradíte. Budou jiná, to ano, ale to promrhané je nenávratně pryč. Pánové, vyplatí se mít podobné léčivo doma. Nikdy totiž nevíte, jak se situace vyvine a vy ho budete najednou potřebovat. A pak je pozdě začít zjišťovat, kde je nejbližší lékárna.

Foto: Sasin Tipchai 

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient