Search
Close this search box.

Hráči ze šesti klubů kraje Vysočina se zúčastní Mezinárodní česko – finské hokejové školy

Nominace International Ice Hockey School 2018 (Mezinárodní hokejové školy 2018) je kompletní. Tentokrát se může svými reprezentanty pochlubit hned šest klubů z Kraje Vysočina. V minulém ročníku měla největší zastoupení Třebíč, tentokrát dodá nejvíce zástupců Dukla Jihlava. „Prioritou je kvalita celé akce. Nominace je složená ze sedmi klubů a nějaká rivalita mezi kluby nás vůbec nezajímá. Letos je škola pro hráče roku narození 2005. Jestliže má jeden klub tento ročník silnější než jiný, pak má tento klub logicky větší zastoupení než jiné týmy,“ upozorňuje hlavní manažer akce Bedřich Ščerban. Jeho slova potvrzuje i změna na finské straně, která dodá hráče z klubu Nokia, jelikož hráči předešlého klubu již kvalitativně tolik nestačili.

Právě výměna týmu na finské straně byl hlavní důvod, proč Mezinárodní česko-finská hokejová škola pro tento rok nepokračuje v pravidelném střídání pořadatelství, ale její osmý ročník se znovu uskuteční v Jihlavě. Zástupci nového finského týmu si potřebují vše osahat, aby příští rok jako hostitelé ve Finsku věděli, z čeho vycházet.

Na české straně zůstává vše při starém. Opět jsou vybíráni hráči napříč celým Krajem Vysočina, jenž je hlavním partnerem celé akce. Třiadvacet českých hráčů je tentokrát ze šesti klubů – Dukly Jihlava, Horácké Slavie Třebíč, Havlíčkova Brodu, Moravských Budějovic, Žďáru nad Sázavou a Pelhřimova. Stejný počet hokejistů přiletí také z Finska, takže znovu platí stejný systém kempu jako v předešlých sedmi letech. Hokejisté budou namícháni do dvou česko-finských týmů (např. česko-finské obranné dvojice atd.), aby spolu hráči museli komunikovat v angličtině. Stejné je to i s trenéry. Dva finští kouči, kteří jedou do České republiky na zkušenou, nebudou působit u jednoho týmu. Oba se stanou na týden pomyslnými „rivaly“ a budou sbírat poznatky a zkušenosti od svých českých kolegů. Hlavním jazykem tak nadále a nejinak zůstává angličtina; všichni zúčastnění se již mohou učit základní slovíčka. Vedle sportovní strányk se tak dodržuje i sociálně-kulturní podtext akce.

Kritéria výběru hráčů jsou stejná jako v předešlých letech. Prostřednictvím Krajského centra talentované mládeže jsou připravovány pro nejtalentovanější hokejisty od šesté třídy jednou za měsíc speciální kempy. Daný klub v kraji má na starost konkrétní ročník, dodá trenéry a organizuje soustředění. První nominaci dělá trenér, jenž má na starosti ročník, kterého se Mezinárodní česko-finská hokejová škola týká. Kouč hráče dobře zná, má je celý rok pod dozorem a dle toho nominaci dává dohromady. Letos se kemp týká hráčů roku narození 2005. Nadále platí, že vedle sportovně-výkonnostního hlediska mohou do nominace promluvit i další dva aspekty – přístup ke sportu a prospěch ve škole. Dle výše uvedeného není možné účast na škole nijak nárokovat, a to ani finančně, což dělá kemp výjimečným.

NOMINACE IIHS 2018 – KRAJ VYSOČINA:
Brankáři: Jiří Tesař, Filip Sigmund (HC Dukla Jihlava), Jan Trvaj (SK Horácká Slavia Třebíč)
Obránci: Vojtěch Port, Martin Matějíček, Denis Jeletz, Matěj Doskočil (HC Dukla Jihlava), Adam Topol, Erik Zamazal, František Bláha (SK Horácká Slavia Třebíč), Jan Vaněček (BK Havlíčkův Brod)
Útočníci: Hynek Peš, Václav Kudrna, Andrej Fábry, Patrik Bakus, Patrik Štos (HC Dukla Jihlava), Oldřich Novák, Tomáš Vandas (HC Sršni Moravské Budějovice), Denis Zamazal (SK Horácká Slavia Třebíč), Tomáš Strnad (BK Havlíčkův Brod), Jakub Doležal (SKLH Žďár nad Sázavou), Kevin Coufal, Lukáš Kolda (HC Lední Medvědi Pelhřimov)
Náhradníci: Jakub Bělohlávek (BK Havlíčkův Brod), Antonín Vrána (HC Ledeč nad Sázavou), David Dvořák (SK Horácká Slavia Třebíč), Josef Zoubek, Adam Bernard (BK Havlíčkův Brod), Petr Jašek (HHK Velké Meziříčí)

TRENÉŘI:
V rámci předešlých sedmi ročníků se osvědčil model s trenéry, není důvod ho jakkoliv měnit. Pokud kemp probíhá v Jihlavě, vysílá partnerská finská strana dva kouče na stáž. Ti získávají poznatky, jak se v druhé zemi pracuje s mládežníky, jak se přistupuje k tréninkům na suchu i na ledě, porovnávají metodiku apod. Pakliže se kemp koná v Tampere, vysílá česká strana do hostitelské země také dva trenéry. Hlavní kouč kempu je vždy z pořadatelské země. Letos nastává na české straně malá novinka – vedle hlavního trenéra a dvou českých trenérů přibydou i další dva čeští kouči, kteří absolvují vždy polovinu kempu.

Hlavní trenér: Jakbu Venc (BK Havlíčkův Brod)
Trenéři: Tomáš Dzurik (HC Dukla Jihlava), Jan Dvořák (HC Lední Medvědi Pelhřimov), Mikko Karhusaari, Mikko Hakola (Nokia); poloviny kempu se zúčastní Martin Čech (SK Horácká Slavia Třebíč) a Vojtěch Šír (SKLH Žďár nad Sázavou)
Trenér gólmanů: Jan Dršata (HC Dukla Jihlava)
Asistent trenéra gólmanů: Daniel Šťastný (HC Dukla Jihlava)

ROZHODČÍ:
Mezinárodní česko-finská hokejová škola není pouze o hráčích a realizačním týmu. Důležitou roli hrají také rozhodčí, kteří si také vyměňují své poznatky, názory a zkušenosti. Pokud by si někdo myslel, že zápasy pískají pouze sudí ze země, kde se kemp pořádá, tak by se mýlil. Oficiální zápas kempu a všechny další zápasy vždy rozhodují česko-finští sudí. V roce 2016 odcestoval do Finska Jiří Ondráček, loni přijeli do Jihlavy Rasmus Linko a Jani Vakkari. Na letošní kemp přijede dvojice finských sudích Semi Mäkiranta a Eemeli Majakangas.

NOMINACE IIHS 2018 – NOKIA, TAMPERE REGION:
Brankáři: Lasse Latva, Oskari Perho, Tuure Puputti
Obránci: Vili Aalto, Vili Haapala, Kalle Karttu, Paavo Kulo, Juho Laurila, Niklas Salminen, Viljami Vainio, Jusa Vilppola
Útočníci: Sampo Heine, Niko Koivuluoto, Aatu Korpula, Verneri Maajaakkola, Vili Majuri, Jesse Marjamäki, Leevi Pelkonen, Joona Pohjola, Jere Siiki, Timi Teuho-Markkola, Eemil Virtanen, Teemu Vänni

REALIZAČNÍ TÝM IIHS 2018:
Generální manažer projektu: Bedřich Ščerban
Koordinátor sportů: Vítězslav Holub
Manažeři IIHS: Tereza Ščerbanová, Hannu Tyry
Hlavní vedoucí, hlavní dozor: Vladimír Šťastný
Zdravotník: Metoděj Renza
Tým vedoucích, dozoru: Metoděj Renza, Tomáš Lysý, Daniel Dvořák, Daniel Šťastný, Tereza Krbicová, Harri Koivuluoto, Petri Salminen
PR, marketing, redaktoři: Tomáš Lysý, Daniel Dvořák (v anglickém jazyku), Hannu Tyry (finština)
Catering: Hana Šťastná
Organizace zápasů: Zdeněk Drla

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient